Barcelona: Kolejna porażka Przysiężnego

« powrót | Data publikacji: 21-04-2014 15:40

Michał Przysiężny już na pierwszym meczu zakończył swój udział w turnieju rangi 500 w Barcelonie. Polak przegrał po dwusetowym meczu z Rosjaninem Tejmurazem Gabaszwilim.

Michał Przysiężny nie może przerwać fatalnej serii porażek na zawodowych kortach. Głogowianin po raz ostatni wygrał mecz w głównej drabince zawodów podczas styczniowego Australian Open. Od tamtej pory zanotował 10 kolejnych porażek. W Barcelonie Ołówek zadebiutował w imprezie Barcelona Open BancSabadell. Na ceglanej mączce głogowianin musiał uznać wyższość Tejmuraza Gabaszwilego, z którym przegrał również podczas lutowych rozgrywek o Puchar Davisa.

W poniedziałkowym meczu Gabaszwili w pełni kontrolował wydarzenia na korcie. W premierowym secie Rosjanin przełamał naszego reprezentanta w szóstym gemie, a sam świetnie spisał się przy własnym podaniu. Reprezentant Sbornej przy swoim serwisie stracił zaledwie jeden punkt.

Na początku drugiej partii Przysiężny miał szansę na przełamanie Rosjanina, ale zmarnował okazję na breaka. Dalsza część seta należała już do Gabaszwilego. 55. tenisista globu dwukrotnie uzyskał przewagę przełamania i nie pozwolił naszemu rodakowi na odrobienie strat. Ołówek zniwelował co prawda jednego breaka, ale na więcej nie było już go stać. Ostatecznie Gabaszwili pokonał głogowianina 6-3 6-4 i w 2. rundzie zmierzy się z Davidem Ferrerem.