Baku: zwariowany dzień w stolicy

« powrót | Data publikacji: 27-07-2012 01:35

Do bezprecedensowego wydarzenia doszło w czwartek na kortach azerskiego Baku. Awans do półfinału imprezy z cyklu WTA wywalczyły cztery zawodniczki, które pierwsze traciły seta w spotkaniach 1/4 finału.

Szczególny był jednak mecz z udziałem Bojany Jovanovski. Rozstawiona z numerem pięć tenisistka awansowała po niezwykłym, trwającym ponad 3 godziny boju z Aleksandrą Krunic. Mecz zakończył się rezultatem 7-5  7-6 (3)  6-3. Co ciekawe w całym spotkaniu odnotowano aż 17 breaków.

Półfinałową rywalką Serbki będzie grająca z numerem dwa Alexandra Panova, która po gładkiej porażce 2-6 w pierwszym secie wygrała dwie kolejne partie i zwyciężyła 2-6  7-6 (5)  6-4.

Drugi z piątkowych meczów 1/2 zapowiada się mniej ekscytująco, bowiem o swój pierwszy finał w karierze zagrają Olga Puchkova oraz Julia Cohen. Rosjanka pokonała 2-6  6-1  6-2 Mandy Minellę, zaś Amerykanka zwyciężyła 3-6  6-3  6-4 Magdalenę Rybarikovą.