Baku: Ula zatrzymana w 2. rundzie

« powrót | Data publikacji: 23-07-2014 09:42

Urszula Radwańska niestety nie zdołała przebrnąć przez drugą rundę turnieju rangi International w Baku. Polka na tym etapie imprezy przegrała z kwalifikantką Misą Eguchi, która debiutuje w rozgrywkach WTA 2-6 1-6.

Urszula przyjechała do stolicy Azerbejdżanu, nie mając na swoim koncie ani jednego zwycięstwa w drabince głównej WTA w tym sezonie. Polka zdołała przerwać złą passę po niemal ośmiu miesiącach. Ula awansowała do drugiej rundy turnieju z małą pomocą swojej oponentki, która skreczowała przy rezultacie 6-1 na korzyść naszej reprezentantki.

W drugiej rundzie na młodszą z krakowskich sióstr czekała kwalifikantka z Japonii - Misa Eguchi. Notowana obecnie na 183. miejscu zawodniczka sprawiła sporą niespodziankę już na początku imprezy, eliminując, rozstawioną z nr 3, Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą bez straty seta. Warto podkreślić, że Japonka wcześniej grywała w imprezach rangi ITF, a w drabince głównej WTA dopiero debiutuje.

Spotkanie drugiej rundy rozpoczęło się po myśli zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni, która od razu przełamała naszą reprezentantkę. W bardzo długim, drugim gemie, Ula miał aż trzy szanse na zniwelowanie strat, jednak Eguchi wykaraskała się z opresji i podwyższyła na 2-0. Przy kolejnej sposobności, Polka ponownie wypracowała sobie szanse przy podaniu rywalki i doprowadziła do stanu 40:15, jednak i tym razem uciekły jej break-pointowe okazje (1-3). W samej końcówce krakowianka jeszcze raz pozwoliła się przełamać i po 44 minutach walki straciła pierwszego seta (2-6).

W drugiej odsłonie od stanu 1-1 punkty leciały tylko na konto kwalifikantki z Japonii. Ula od tego momentu zdołała wygrać zaledwie pięć akcji, ani razu nie doprowadzając nawet do stanu równowagi. Po 75 minutach Polka zeszła z kortu pokonana.