Baku: Piter awansowała do 2. rundy

« powrót | Data publikacji: 21-07-2014 14:46

Katarzyna Piter awansowała do drugiej rundy turnieju rangi International w Baku. Polska tenisistka pokonała w poniedziałek Czeszkę Kristinę Pliskovą 6-7(4) 6-3 6-4.

Piter, która zajmuje obecnie 120. miejsce w kobiecym zestawieniu, bezpośrednio dostała się do turnieju głównego w Baku, bez potrzeby przebijania się przez kwalifikacje. W meczu otwarcia nasza zawodniczka trafiła na Czeszkę Kristinę Pliskovą - jedną z dwóch sióstr bliźniaczek, które grają zawodowo w tenisa.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęła Pliskova, która objęła prowadzenie 2-0 z przewagą przełamania. Kasi dopiero w ostatnim możliwym momencie udało się odrobić stratę serwisu i wyrównać na 5-5. O losach tej partii zadecydował tie-break, w którym lepsza okazała się rywalka naszej reprezentantki. Pliskova wygrała 7-4.

W drugim secie na korcie zdecydowanie dominowała Kasia, która odskoczyła na 3-1 z przewagą przełamania. Polka w ósmym gemie wybroniła się z wyniku 0:40 przy własnej zagrywce i podwyższyła na 5-3. Kristina nie zdołała wygrać już nawet swojego podania i naszej reprezentantce udało się doprowadzić do decydującej odsłony.

W trzecim secie aż do stanu 3-3 nie pojawił się ani jedne break-point dla żadnej ze stron. Jako pierwsza przewagę przełamania uzyskała Czeszka, która objęła prowadzenie 4-3, a nieco później 30:15. Kasi udało się jednak błyskawicznie zniwelować stratę i wyrównać na 4-4. Polka w dziesiątym gemie wypracowała sobie trzy piłki meczowe przy podaniu Kristiny i za ostatnią okazją awansowała do drugiej rundy turnieju w Baku. Spotkanie trwało ponad dwie godziny.

W drugiej rundzie imprezy rangi Intrnational Polka spotka się z Serbką Bojaną Jovanovski - zawodniczką rozstawioną z nr 5.