Bad Gastein: Petković i Rogers zagrają w finale

« powrót | Data publikacji: 13-07-2014 10:52

Andrea Petković i Shelby Rogers awansowały do finału turnieju rangi International w austriackim Bad Gastein. Niemka w 1/2 finału poradziła sobie z Grace Min, a Amerykanka niespodziewanie odprawiła z kwitkiem Sarę Errani.

Shelby Rogers po raz pierwszy w karierze powalczy o tytuł mistrzowski w głównym cyklu rozgrywek. Amerykańska kwalifikantka pokonała w 1/2 finału rozstawioną w Bad Gastein z numerem 2. Sarę Errani. Reprezentantka Włoch przegrała mecz na własne życzenie, bowiem w 1. secie nie wykorzystała aż pięciu piłek setowych. W tie-breaku sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie lepsza okazała się 147. rakieta globu, zwyciężając dodatkową rozgrywkę 14-12. W drugiej części meczu dobra passa Errani trwała tylko do wyniku 2-0. Wówczas Rogers przełamała nierówno grającą tenisistkę, a następnie dorzuciła kolejnego breaka, zapisując zwycięstwo na swoim koncie (7-6 (12) 6-3).

W decydującej rozgrywce Rogers zmierzy się z Andreą Petković. Niemka w sobotę pokonała po trzysetowej batalii inną z reprezentantek Stanów Zjednoczonych, Grace Min. Mecz obfitował w dużą ilość przełamań. Lepsza w tym elemencie gry okazała się rozstawiona z czwórką Petković, dlatego też udało jej się zameldować w finale imprezy w Bad Gastein. Tenisistka naszych zachodnich sąsiadów wykorzystała siedem szans na przełamanie, a sama sześć razy oddała własny serwis. Ostatecznie po dwóch godzinach i osiemnastu minutach gry 20. zawodniczka świata triumfowała w stosunku 4-6 6-2 6-4.