Azarenka triumfuje w fantastycznym horrorze

« powrót | Data publikacji: 24-10-2012 23:04

Niesamowite emocje towarzyszyły fanom podczas drugiego ze środowych spotkań rozgrywanych w ramach WTA Championships. Wiktoria Azarenka po trwającym ponad trzy godziny meczu, pokonała 6-7 (11), 7-6 (2), 6-4 Angelique Kerber i tym samym od zwycięstwa rozpoczęła swoją przygodę z imprezą rozgrywaną w Stambule.

Drugie ze środowych spotkań od samego początku było bardzo wyrównane, czego dowodem był przebieg pierwszego seta, który lepiej rozpoczął się lepiej dla Angelique Kerber, która już w trzecim gemie przełamala serwis rywalki i po chwili prowadziła już 3-1. Azarenka nie kazała jednak kibicom długo czekać na odrobiene strat i szybko doprowadziła do wyrównania. Od stanu 3-3 obie tenisistki pewnie utrzymywały własne podanie i o losach partii decydował tie-break, który świetnie rozpoczął się dla Białorusinki. Liderka rankingu WTA szybko przejęła inicjatywę, jednak mimo pięciu piłek setowych, set padł łupem Niemki, która gema zakończyła rezultatem 13:11.

Kolejny set rewelacyjnie rozpoczął się dla podrażnionej Azarenki, która już przy pierwszej okazji przełamała serwis rywalki i utrzymywała przewagę do stanu 4-2. Wówczas zawodniczka polskiego pochodzenia odrobiła stratę, a zaledwie kilka minut później mogła zakończyć całe spotkanie. Wiktoria obroniła jednak dwie piłki meczowe i odzyskała inicjatywę, kończąc seta pewnym zwycięstwem w tie-breaku.

Po gładkiej porażce w końcówce drugiego seta wszystko wskazywało na to, iż Kerber nie będzie w stanie nawiązać walki o zwycięstwo w decydującej partii. O dziwo, udało jej się toczyć wyrównany bój, który trwał do stanu 4-4, kiedy to Azarenka rozstrzygnęła dwa kolejne gemy na swoją korzyść.

Dzięki wygranej w meczu z Angelique Kerber, liderka rankingu WTA postawiła się w komfortowej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami rozgrywanymi w ramach grupy czerwonej. Białorusinka w kolejnych dniach zagra z Sereną Williams i Li Na.