Azarenka lepsza od Szarapowej. Białorusinka w finale

« powrót | Data publikacji: 08-09-2012 03:15

Wiktoria Azarenka została pierwszą finalistką wielkoszlemowego US Open. Białorusinka stoczyła trzysetowy pojedynek z Marią Szarapową i pomimo porażki w pierwszym secie zagwarantowała sobie prawo gry w meczu o mistrzowski tytuł, wygrywając 3-6, 6-2, 6-4.

Piątkowy mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Rosjanki. Masza bardzo szybko wyszła na pewne prowadzenie 5-1 i mimo kilku niepotrzebnych błędów i utracie własnego podania, udało jej się zagwarantować prowadzenie po pierwszym secie.

Początek drugiej partii ponownie lepszy okazał się dla Szarapowej, która już w otwierającym gemie wywalczyła breaka. Azarenka natychmiast odrobiła jednak straty i zdominowała rozstawioną z numerem trzy rywalkę, pewnie zwyciężając w całym secie.

O losach meczu zadecydowała więc jego trzecia odsłona. Obie zawodniczki jak do tej pory były w tego typu spotkaniach bezbłędne. Azarenka triumfowała w trzysetowym boju jedenastokrotnie, zaś Szarapowa kończyła zwycięsko decydującą partię w dwunastu meczach.

Zwyciężczyni mogła być jednak tylko jedna. Rozstrzygający set od samego początku był bardzo wyrównany, a o jego rezultacie zadecydował ostatni gem, w którym Azarenka wywalczyła upragnionego breaka.

- Maria to fantastyczna zawodniczka. Wiedziałam już przed meczem, że nie będzie łatwo i spodziewałam się nielicznych szans na przejmowanie inicjatywy. Ona jest niezwykle agresywna i od początku bardzo celnie trafiała w kort. To była niesamowita walka. Obie dałyśmy z siebie wszystko i wygrana z Szarapową to w tym przypadku olbrzymie osiągnięcie - powiedziała Wiktoria Azarenka.

Finałową rywalką Białorusinki będzie Serena Williams. Amerykanka w drugim półfinale rozgromiła Sarę Errani, wygrywając 6-1, 6-2.