Azarenka kolejną półfinalistką

« powrót | Data publikacji: 23-01-2013 03:28

Victoria Azarenka (WTA 1) dołączyła do Marii Szarapowej (WTA 2) oraz Na Li (WTA 6) i została trzecią półfinalistką tegorocznego Australian Open (z pulą nagród 31 milionów dolarów). Białorusinka po dwóch setach (7-5  6-1) pokonała Swietłanę Kuzniecową (WTA 75).

Już w gemie otwarcia liderka kobiecego rankingu wywalczyła break pointa, ale nie zdołała go wykorzystać. Bardzo dużo emocji przyniósł gem czwarty, trwający ponad 16 minut. Przy długiej grze na przewagi i podaniu Azarenki, Rosjanka ostatecznie zdołała przełamać światową „jedynkę”. Na rebreaka nie trzeba było długo czekać – Victoria wróciła do gry przy stanie 4-3. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów zaczęła z minuty na minutę nabierać wiatru w żagle, przełamując przeciwniczkę po raz kolejny (6-5). Białorusinka po zaciętej walce wygrała swojego gema przy serwisie na seta i dzięki temu wysunęła się na prowadzenie.

Druga odsłona to już prawdziwa dominacja Azarenki, która już w gemie otwarcia wywalczyła przełamanie na sucho. Mimo szybkiego rebreaka Kuzniecowej, tenisistka z Mińska poszła za ciosem i wygrała kolejne 5 gemów. Wykorzystując 2. piłkę meczową, po godzinie i 46 minutach gry, zameldowała się w półfinale australijskiego czempionatu.

Zwyciężczyni meczu posłała na drugą stronę kortu 3 asy serwisowe i 26 piłek kończących. Popełniła zdecydowanie mniej niewymuszonych błędów od rywalki (26-43). Ponadto, Victoria zanotowała 75-procentową skuteczność pierwszego serwisu i wykorzystała 6 z 10 wypracowanych brek pointów.

- Swietłana wysoko postawiła poprzeczkę, zwłaszcza w pierwszym secie – powiedziała po meczu Azarenka. Z każdą minutą rozkręcałam swoją grę, a wygrana w 1. secie dała mi więcej pewności siebie, czego dowodem jest przebieg 2. partii. Jestem bardzo zadowolona z awansu do półfinału.

Białorusinka czeka na swoją półfinałową przeciwniczkę, którą wyłoni mecz dwóch Amerykanek – Sereny Williams (WTA 3) i Sloany Stephens (WTA 25).