Awans Federera

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 14:54

Pięciokrotny mistrz turnieju Gerry Weber Open (z pulą nagród 663,75 tysiąca euro) – Roger Federer (ATP 3) – wygrał swój pierwszy mecz na korcie trawiastym. Szwajcar pokonał w niemieckim Halle reprezentanta gospodarzy – Floriana Mayera (ATP 29) - w dwóch setach 6-4 7-5.

Triumfator spotkania posłał na drugą stronę kortu 11 asów serwisowych i wygrał 76 procent punktów ze swojego podania oraz wykorzystał 2 z 6 wypracowanych break pointów.

- Jestem bardzo zadowolony z przebiegu dzisiejszego meczu. Florian to trudny rywal, który potrafi sprawić dużo kłopotów na korcie trawiastym – powiedział po meczu Federer.

Reprezentant Helwetii zagrał swój pierwszy mecz od przegranego półfinału w wielkoszlemowym Roland Garros z liderem męskiego zestawienia – Novakiem Djokovicem. Tenisista z Bazylei celuje w swój piąty tytuł mistrzowski w tym roku, po zwycięstwach w Rotterdamie, Dubaju, Indian Wells i Madrycie.

30-latek zmierzy się teraz z Milosem Raonicem (ATP 21), z którym wygrał już 2 pojedynki w tym sezonie (Indian Wells, Madryt). Roger w Halle zszedł z kortu jako zwycięzca po raz 37. (na 41 starć) i stara się odzyskać trofeum, które wywalczył tutaj ostatni raz w 2008 roku, pokonując w ostatecznym rozrachunku reprezentanta gospodarzy – Philippa Kohlschreibera.

Do kolejnej rundy dostał się także Tommy Haas (ATP 87), który po dwusetowej rywalizacji (6-3 6-4) okazał się lepszy od znacznie wyżej notowanego Marcela Granollersa (ATP 22). 33-letni Niemiec zdobył 60 procent piłek ze swojego drugiego podania i przełamał serwis rywala po razie w każdym secie.

- Marcel to bardzo dobry tenisista. Przegrałem z nim ostatnio w Indian Wells, więc szukałem rewanżu. Udało mi się i uważam, ze był to jeden z moich najlepszych meczów w tym sezonie – powiedział Haas, który w kolejnej rundzie zagra ze światową „siódemką” – Tomasem Berdychem (ATP 7).