Australian Open: Finał gigantów dla Djokovicia!

« powrót | Data publikacji: 27-01-2019 11:51

Novak Djoković pokonał w trzech setach Rafaela Nadala w finale wielkoszlemowego Australian Open. Dla Serba to siódmy tytuł wywalczony w pierwszej Lewie Wielkiego Szlema.

W finale tegorocznej edycji Australian Open doszło do starcia dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów. Novak Djoković zmierzył się z Rafaelem Nadalem. Dla Serba był to 24. finał wielkoszlemowy. Wcześniej udało mu się sięgnąć po 14 tytułów. Belgradczyk w przeszłości wywalczył sześć triumfów na kortach Melbourne Park. Z kolei Nadal zaprezentował się w 25. finale imprezy wielkoszlemowej, w której walczył o 18. tytuł mistrzowski. W Australian Open okazał się najlepszy tylko raz - w 2009 roku.

W niedzielę ze zwycięstwa w Aussie Open 2019 mógł cieszyć się Novak Djoković. Serb pewnie poradził sobie z majorkaninem, nie tracąc ani jednego seta. Było to 53. starcie pomiędzy Rafą a Nole na zawodowych kortach (bilans meczów przemawia na korzyść lidera rankingu ATP 28-25).

Mecz rozpoczął się od pewnie wygranego podania przez Djokovicia. Nole błyskawicznie zapisał na swoim koncie przełamanie. Pomógł mu w tym Hiszpan, który w swoim gemie serwisowym popełnił dwa błędy forhendowe. W czwartej odsłonie seta tenisista z Półwyspu Iberyjskiego oddalił kolejnego breaka i z trudem zdobył premierowego gema. Do końca seta sytuacja na korcie nie uległa zmianie. Nole pewnie wygrywał swoje gemy serwisowe i w partii otwarcia zwyciężył 6-3.

W drugiej części meczu Nadal w dalszym ciągu popełniał błędy w zagraniach forhendowych. W piątym gemie Djoković wykorzystał pomyłki Hiszpana i postarał się o przełamanie. W siódmej części seta majorkanin po raz drugi oddał serwis i po chwili na tablicy wyników pojawił się rezultat 2-0 na korzyść Serba (6-2).

Po dwóch przegranych setach Nadal skorzystał z przerwy toaletowej. Na niewiele się to jednak zdało, bo już w trzecim gemie efektownym skrótem Serb wywalczył przełamanie. Majorkanin próbował odrobić stratę. Wywalczył nawet break pointa, ale belgradczyk nie dał sobie odebrać zdobytej nadwyżki. Ostatecznie lider rankingu ATP pokonał Hiszpana w stosunku 6-3 6-2 6-3 po 126 minutach rywalizacji.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com