Australian Open bez Nadala?

« powrót | Data publikacji: 26-09-2012 15:25

Rafael Nadal chce jak najszybciej powrócić na kort tenisowy, jednak jego przymusowe wakacje mogę przedłużyć się o kolejne miesiące. Hiszpan musiał zrezygnować z udziału w najważniejszych imprezach, w tym także w Igrzyskach Olimpijskich – a wszystko to przez kontuzję lewego kolana.

 

Światowa „czwórka” zestawienia ATP przyznaje, że jego powrót w bieżącym sezonie stoi pod znakiem zapytania. Nie wiadomo również, czy będzie mógł wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu kolejnego sezonu – Australian Open w Melbourne.

 

- Mam nadzieję, że zobaczycie mnie na kortach w Australii. To jest teraz moim głównym celem – chce powrócić już na turniej w Katarze. Nie mogę jednak potwierdzić, że tak się stanie – przyznał Nadal.

 

Charaktery kontuzji Hiszpana uniemożliwia stawianie jakichkolwiek prognoz. Rafael chce mieć jednak pewność, że nic nie zagraża jego zdrowiu i dopiero wtedy powrócić na kort.

 

- Cały czas myślę tylko o tym, aby ćwiczyć i powrócić do grania. Nie mogę jednak ciągle rozmyślać o przyszłości. To nie jest tak, jak przy złamaniu ręki – wtedy wiesz, że będzie kilka tygodni takich, potem kilka innych, aż wreszcie będziesz sprawny. To jest coś, co zmienia się dzień po dniu. Przechodzę cotygodniowe badania, które mają ocenić postępy w leczeniu. Nie jestem jednak w stanie przewidzieć przyszłości – przyznał.

 

- Najważniejszą kwestią jest całkowite wyleczenie. Chce być w 100% zdrowy, kiedy powrócę. Nie chciałbym grać i codziennie mieć wątpliwości, czy moje kolano podoła zadanym obciążeniom. Mam 26 lat, kocham rywalizację oraz grę w tenisa. Ten sezon dał mi wiele radości. Mam motywację do powrotu i właśnie to spróbuję zrobić.

 

AP

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X