Shenzhen: Li lepsza od Zwonariowej

« powrót | Data publikacji: 31-12-2013 12:24

Li Na awansowała do drugiej rundy turnieju Shenzhen Open, który rozgrywany jest obecnie w Shenzhen. Rozstawiona z nr 1. Chinka pokonała wracającą po kontuzji Wierę Zwonariową 7-5 6-3. Jej kolejną rywalką będzie Ukrainka Nadya Kichenok.

Zwonariowa ostatni raz pojawiła się na korcie w 2012 roku podczas letnich Igrzysk Olimpijskich. Wówczas w trzeciej rundzie przegrała z późniejszą triumfatorką imprezy - Sereną Williams. Od tego momentu 29-letnia tenisistka borykała się z problemami z ramieniem i biodrem. Dzisiejsze spotkanie z Li było dopiero pierwszym przetarciem Rosjanki po ponad półtorarocznej przerwie.

W dzisiejszym spotkaniu jako pierwsza przewagę przełamania uzyskała Chinka, która po wykorzystaniu drugiej z szans odskoczyła na 4-2. Rosjanka jednak w mgnieniu oka odpowiedziała re-breakiem i po chwili na tablicy wyników wyświetlił się remis 4-4. Decydujący cios w tej odsłonie zadała Azjatka, która odebrała podanie Zwonariowej w dwunastym gemie, wygrywając tym samym pierwszego seta 7-5.

Na początku drugiej partii obie nazwajem wymieniały się przełamaniami i po trzech takich gemach to Chinka była z przodu z przewagą breaka (3-1). Li już do końca tego meczu nie pozwoliła swojej młodszej rywalce na odrobienie strat i po 105 minutach awansowała do drugiej rundy.

Kolejną rywalką trzeciej tenisistki świata będzie Ukrainka Nadiya Kichenok, która zajmuje obecnie 101. miejsce w kobiecym zestawieniu.