Łatwy mecz Szarapowej

« powrót | Data publikacji: 20-01-2013 09:10

Maria Szarapowa wygrała z Kirsten Flipkens 6-1  6-0 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Jej kolejną przeciwniczką będzie Jekaterina Makarowa, która wyeliminowała turniejową „piątkę” Angelique Kerber.

Obie tenisistki wcześniej grały ze sobą dwa razy i w obu tych pojedynkach triumfowała Szarapowa. Rosjanka w zeszłym roku doszła do finału australijskiej imprezy, przegrywając dopiero z Wiktorią Azarenką. Czwarta runda w Melbourne to najlepsze wielkoszlemowe osiągnięcie w karierze Kirsten Flipkens.

Wiceliderka rankingu WTA przełamała serwis Belgijki już w trzecim gemie pierwszego seta i po 12 minutach wyszła na prowadzenie 2-1. Flipkens miała szansę aby odrobić stratę podania kilka minut później, jednak nie wykorzystała trzech szans breakpointowych. Tenisistka naszych wschodnich sąsiadów odebrała serwis 43 „rakiecie” świata także w 5. oraz 7. gemie i po 43 minutach wygrała pierwszego seta 6-1. Kirsten Flipkens popełniła aż 13 niewymuszonych błędów, przy tylko dwóch wygrywających piłkach.

Drugi set tego pojedynku toczył się w tempie niemal ekspresowym. Wiceliderka rankingu WTA po zaledwie 11minutach prowadziła już 3-0. Rosjanka popełniała niewiele niewymuszonych błędów i bardzo dobrze serwowała, co zupełnie wybiło z rytmu Belgijkę. Szarapowa po 25 minutach zwyciężyła w drugiej partię 6-0 i awansowała do ćwierćfinału, w którym zagra z Jekateriną Makarową. Rosjanka w całym spotkaniu wygrała bezpośrednio 25 piłek, przy tylko 4 takich zagraniach ze strony Belgijki.