ATP Winston-Salem: Murray bez powodzenia w singlu, Hurkacz poznał rywala

« powrót | Data publikacji: 20-08-2019 09:45

Andy Murray bez powodzenia rywalizował w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP World Tour 250 na kortach twardych w Winston-Salem. Premierowego przeciwnika w zawodach poznał w poniedziałek rozstawiony z numerem trzecim Hubert Hurkacz.

Andy Murray po raz drugi po operacji biodra zdecydował się na występ w singlu. W Cincinnati Szkot przegrał w dwóch setach z Richardem Gasquetem, a w poniedziałek w Winston-Salem lepszy od niego okazał się Tennys Sandgren (6-7 (8) 5-7). Pierwsza część meczu była niesamowicie wyrównana. Obaj zawodnicy ani razu nie oddali podania i o wszystkim musiał rozstrzygnąć tie break. W dodatkowej rozgrywce Murray nie wykorzystał piłki setowej i po emocjonującej walce przegrał partię otwarcia 6-7 (8). W drugiej odsłonie pojedynku Brytyjczyk wrócił ze stanu 0-3. Murray doprowadził do wyrównania (5-5), ale dwa kolejne gemy powędrowały na konto Amerykanina, który zapewnił sobie awans do drugiej rundy turnieju. Następnym rywalem Sandgrena będzie rozstawiony z numerem drugim Denis Shapovalov.

Zaledwie 40 minut trwało spotkanie Bjorna Fratangelo z Amirem Weintraubem. Amerykanin pokonał Izraelczyka, nie tracąc ani jednego gema (6-0 6-0). W drugiej fazie zawodów kwalifikant ze Stanów Zjednoczonych powalczy z Ugo Humbertem.

Pierwszym rywalem Huberta Hurkacza w zawodach będzie Duck Hee Lee. Koreańczyk na inaugurację okazał się górą w starciu z Henrim Laaksonenem (7-6 (4) 6-1). Jeśli Polak pokona Azjatę, to w kolejnej fazie Winston-Salem Open zagra albo z Feliciano Lopezem albo z Pablo Andujarem. Ten drugi w poniedziałek ograł w dwóch setach Nicolasa Jarry'ego (6-4 6-2).