ATP Winston-Salem: Hurkacz z premierowym tytułem w głównym cyklu

« powrót | Data publikacji: 25-08-2019 08:08

Hubert Hurkacz wygrał turniej rangi ATP World Tour 250 na kortach twardych w Winston-Salem. W finale zawodów wrocławianin po trzysetowym meczu ograł Benoita Paire'a.

Hubert Hurkacz w sobotę dołączył do Wojciecha Fibaka i jako drugi Polak wygrał turniej głównego cyklu. Po raz ostatni nasz reprezentant sięgnął po mistrzowskie trofeum w imprezie ATP World Tour... 37 lat temu.

W finale turnieju Winston-Salem Open Hurkacz zmierzył się z najwyżej rozstawionym Benoitem Paire'em. Początek pojedynku był bardzo udany w wykonaniu Huberta. Polak już w drugim gemie wypracował sobie trzy okazje na przełamanie przy serwisie Francuza i wykorzystał trzecią z nich. W kluczowym momencie zawodnik Trójkolorowych posłał piłkę w aut. Obaj gracze w początkowej fazie meczu prezentowali jednak nierówny poziom. Po chwili nasz tenisista stracił przewagę breaka. Paire nie zdołał jednak pójść za ciosem i w czwartym gemie ponownie oddał podanie (3-1). Wywalczonej nadwyżki wrocławianin już nie stracił, mimo że w dziewiątym gemie rywal prowadził już 30-0. Partia otwarcia zakończyła się zwycięstwem Huberta (6-3).

Już w trzecim gemie drugiego seta Paire oddał podanie, popełniając przy break poincie podwójny błąd serwisowy. W czwartym gemie najwyżej rozstawiony w imprezie singlista odrobił jednak stratę, a w ósmym po błędzie forhendowym znalazł się w komfortowej sytuacji. Paire wykorzystał pasywną postawę naszego reprezentanta i drugiego seta wygrał 6-3.

Przed rozpoczęciem trzeciego seta mecz został na chwilę przerwany z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu gry już w pierwszym gemie o przełamanie postarał się Paire. Polak jednak bardzo szybko zniwelował różnicę, a w szóstym gemie dorzucił kolejnego breaka i Francuz nie był już w stanie odebrać naszemu rodakowi triumfu. Mecz zakończył się zwycięstwem Hurkacza 6-3 3-6 6-3.

Dzięki pierwszemu tytułowi w zawodach ATP World Tour Polak w poniedziałek awansuje na 35. miejsce w rankingu ATP.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com