ATP Umag: Dwóch Serbów w półfinale

« powrót | Data publikacji: 20-07-2019 08:21

Laslo Djere, Dusan Lajović, Attila Balazs i Salvatore Caruso awansowali do półfinału turnieju rangi ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w chorwackiej miejscowości Umag.

Tylko dwóch rozstawionych tenisistów zobaczymy w półfinale turnieju Plava Laguna Croatia Open Umag. Najwyżej notowanym singlistą w tej fazie zawodów będzie Laslo Djere. Oznaczony numerem trzecim Serb w piątek okazał się lepszy od turniejowej ósemki Leonardo Mayera (6-4 6-7 (6) 6-3). Zawodnik z Półwyspu Bałkańskiego w trwającym 160 minut meczu zaserwował sześć asów, ani razu nie stracił podania, a sam zapisał po swojej stronie dwie z siedmiu okazji na przełamanie. Teraz na drodze Djere stanie Attila Balazs. Kwalifikant węgierski poradził sobie w 1/2 finału z Włochem Stefano Travaglią. Mecz zakończył się prawie po 150 minutach rywalizacji zwycięstwem Madziara 3-6 7-6 (2) 6-3.

W ślady Djere poszedł jego rodak Dusan Lajović. Rozstawiony z numerem czwartym tenisista pokonał w ćwierćfinale Aljaza Bedene. Serb także potrzebował trzech setów, by odprawić z dalszej walki o tytuł w Umagu Słoweńca (5-7 6-3 6-3). W sobotnim półfinale oponentem Lajovicia będzie Salvatore Caruso. Kwalifikant z Włoch stracił zaledwie cztery gemy w starciu z Argentyńczykiem Facundo Bagnisem (6-4 6-0). Reprezentant Italii po raz pierwszy awansował do 1/2 finału zmagań w turnieju głównego cyklu.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com