ATP Szanghaj: Kubot i Melo zameldowali się w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 10-10-2018 16:03

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali w środę do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju.

W niedzielę Łukasz Kubot i Marcelo Melo w bardzo dobrym stylu sięgnęli po tytuł w turnieju China Open. W Szanghaju Polak i Brazylijczyk zostali rozstawieni z numerem trzecim i dlatego w pierwszej rundzie otrzymali wolny los. W walce o awans do ćwierćfinału nasz duet zmierzył się z deblem Divij Sharan (Indie)/Artem Sitak (Nowa Zelandia).

Początek meczu był obiecujący w wykonaniu Polaka i jego brazylijskiego partnera. Faworyci spotkania wyszli na prowadzenie 3-1. Hindus z Nowozelandczykiem błyskawicznie jednak odrobili stratę i na tablicy wyników pokazał się rezultat remisowy (3-3). Od tego momentu Kubot i Melo wygrali trzy gemy z rzędu i pierwszy set padł ich łupem (6-3).

Już w pierwszym gemie drugiego seta nie popisał się w polu serwisowym Sitak. Strata podania przez niżej notowanych deblistów okazała się kluczowa dla losów meczu. Kubot i Melo utrzymali wypracowaną nadwyżkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 6-3 6-4.

W ćwierćfinale turnieju w Szanghaju Kubot i Melo zagrają albo z rozstawionymi z siódemką Michaelem Venusem i Ravenem Klaasenem albo z duetem, Ben McLachlan/Jan-Lennard Struff.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com