ATP Szanghaj: Alexander Zverev przegrywa w trzeciej rundzie

« powrót | Data publikacji: 12-10-2017 15:22

Alexander Zverev uległ w spotkaniu z Juanem-Martinem Del Potro 6-3, 6-7(5), 4-6. Do kolejnej rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju awans wywalczyli natomiast Grigor Dimitrow, Marin Cilic i Albert Ramos-Vinolas.

Grigor Dimitrow jako pierwszy awansował do ćwierćfinału turniej w Sznaghaju. Bułgar pokonał Amerykanina Sama Querrey’a 6-3, 7-6(3). W partii otwarcia padło tylko jedno przełamanie w czwartym gemie. W drugiej części spotkania jako pierwszy na prowadzenie 2-0 wyszedł Querry, ale już w kolejnej rozgrywce padło przełamanie powrotne i po chwili na tablicy widniał już wynik 2-2. Do końca seta zawodnicy utrzymali swoje podanie i losy spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim pierwszą piłkę meczową wykorzystał Dimitrow i to on zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

W drugim meczu trzeciej rundy zmierzyli się doświadczony Juan-Martin Del Potro i młody, utalentowany Alexander Zverev. Było to jedno z ciekawszych spotkań 1/8 finału. Pierwszego seta z jednym przełamanie wygrał Niemiec 6-3. W drugiej partii żaden z zawodników nie wywalczył nawet break pointa i o wyniku musiał zadecydować tie-break. W dodatkowej rozgrywce górą był Argentyńczyk. W decydującej partii swoje podanie w piątym gemie przegrał Zverev, a zwycięzca US Open z 2009 roku przy czwartej piłce meczowej zakończył to spotkanie 3-6, 7-6(5), 6-4.

W ćwierćfinale imprezy w Sznghaju zmierzą się Marin Cilic i Albert Ramos-Vinolas. Hiszpan w dwóch setach pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa 7-6(4), 6-4, a Chorwat Amerykanina Steve’a Johnsona 7-6(1), 6-4. Będzie to piąte spotkanie obu tenisistów, poprzedni pojedynek w kwietniu tego roku wygrał Hiszpan 6-2, 6-7(5), 6-2.