ATP Stuttgart: Federer, Pouille i Istomin jako pierwsi w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 13-06-2018 18:03

Roger Federer, Lucas Pouille i Denis Istomin jako pierwsi zapewnili sobie miejsca w ćwierćfinale Mercedes Cup. W środę zgodnie wyeliminowali z turnieju reprezentantów gospodarzy. Niespodziewanej porażki doznał Denis Shapovalov.

Roger Federer nie bez kłopotów pokonał Mischę Zvereva. Szwajcar grał bardzo nierówno. Na początku spotkania nie wykorzystał czterech szans na przełamanie serwisu rywala. W ósmym gemie popełnił kilka błędów, co zaowocowało stratą podania, a w konsekwencji seta.  W drugiej partii jako pierwszy uzyskał breaka, ale przewagę natychmiast roztrwonił. Właściwy rytm uderzeń uchwycił dopiero w dziesiątym gemie, w którym cztery udane zagrania zapewniły mu wyrównanie stanu pojedynku. W decydującej odsłonie przewaga faworyta była już wyraźna (3-6, 6-4, 6-2).

Lucas Pouille wyeliminował Rudolfa Mollekera. Pierwszy set spotkania trwał tylko dwadzieścia trzy minuty. Gładko wygrał go Francuz. Niewiele dłuższa była druga partia i Pouille po niespełna godzinie zameldował się w ćwierćfinale. Obrońca tytułu zmierzy się teraz z Denisem Istominem. Uzbek bez straty seta pokonał Floriana Mayera (6-3, 6-4).

W środę rozegrano także zaległe spotkania pierwszej rundy. Niespodziewanej porażki z Prajneshem Gunneswaranem doznał Denis Shapovalov (6-7 (6), 6-2, 3-6). Hindus w kolejnej fazie zagra z Guido Pellą. Dalej gra Feliciano Lopez. Z kontynuowania gry z Hiszpanem zrezygnował Viktor Troicki (6-1 i krecz). Następnym przeciwnikiem ubiegłorocznego finalisty będzie Gilles Simon.

W drugiej rundzie zagra Maximilian Marterer, który wyeliminował Viktora Galovicia(3-6, 6-4, 6-1). Niemiec zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Trzysetowe zwycięstwo nad Taylorem Fritzem odniósł Benoit Paire (6-7 (4), 6-3, 6-2). Kolejnym rywalem Francuza będzie Thomas Berdych. W grze pozostaje Milos Raonic. Reprezentant Kanady pokonał Mirzę Basicia (7-6 (8), 6-2). W drugiej rundzie zmierzy się z Martonem Fucsovicsem.