ATP Rzym: Fatalny dzień gospodarzy, Sock poza turniejem

« powrót | Data publikacji: 15-05-2018 23:23

Wtorek nie okazał się dobrym dniem dla reprezentantów gospodarzy w zawodach Internazionali BNL d'Italia, rozgrywanych na kortach ziemnych w Rzymie.

We wtorek w Rzymie dokończono zmagania w pierwszej rundzie turnieju singlistów i zainaugurowano drugą fazę zawodów. Drugie zwycięstwo w tegorocznej imprezie odniósł David Goffin. Rozstawiony z numerem dziewiątym Belg wrócił ze stanu 0-1 w setach i wyeliminował z dalszej rywalizacji Marco Cecchinato (5-7 6-2 6-2). 10. zawodnik globu wykorzystał w dzisiejszym dniu siedem z czternastu okazji na przełamanie, a sam stracił czterokrotnie serwis. Kolejnym przeciwnikiem Goffina będzie albo Juan Martin del Potro albo Stefanos Tsitsipas. Grek na inaugurację pokonał Bornę Coricia, który skreczował przy stanie 4-1 dla rywala.

W trzeciej rundzie zaprezentuje się Peter Gojowczyk. Niemiec poradził sobie we wtorek z reprezentantem Włoch Lorenzo Sonego (6-3 6-4). Teraz na drodze tenisisty zza naszej zachodniej granicy stanie albo Fabio Fognini albo Dominic Thiem. W 1/8 finału zobaczymy również Philippa Kohlschreibera, który ograł w dwóch setach Jacka Socka (6-4 6-3).

Udanie zmagania na Foro Italico rozpoczął Denis Shapovalov. Po nieudanym pierwszym secie Kanadyjczyk poprawił jakość swojej gry i pokonał w pełnym wymiarze meczowym oznaczonego numerem 15. Tomasa Berdycha (1-6 6-3 7-6 (5)).

Z Rafaelem Nadalem w drugiej rundzie zagra Damir Dzumhur. W dniu dzisiejszym Bośniak nie dał żadnych szans Hiszpanowi Fernando Verdasco (6-3 6-1).

To nie był udany dzień dla tenisistów gospodarzy. Z zawodami pożegnali się na pierwszej rundzie Andreas Seppi i Filippo Baldi. Ten pierwszy musiał uznać wyższość Lucasa Pouille (6-2 3-6 7-6 (3)), a kwalifikant z Półwyspu Apenińskiego przegrał z Nikołozem Basilaszwilim (6-4 4-6 6-4). W drugiej części turnieju zameldował się Diego Schwartzman. Argentyńczyk odprawił z kwitkiem Chilijczyka Nicolasa Jarry'ego (6-4 6-1).

Mecz drugiej rundy pomiędzy Marinem Ciliciem a Ryanem Harrisonem został przerwany w tie-breaku pierwszego seta z powodu opadów deszczu (6-6 (3-3)).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com