ATP Rzym: Porażka Rafaela Nadala

« powrót | Data publikacji: 19-05-2017 18:31

Rafael Nadal nie zagra w półfinale turnieju rangi Masters 1000 w Rzymie. Siedmiokrotnego triumfatora tej imprezy pokonał Dominic Thiem. To drugie zwycięstwo Austriaka nad Nadalem.

Ćwierćfinałowy pojedynek był trzecim spotkaniem Dominica Thiema z Rafaelaem Nadalem podczas tegorocznego europejskiego sezonu na kortach ziemnych. Jak dotąd Hiszpan był niepokonany - triumfował w Monte Carlo, Barcelonie i Madrycie. W finałach dwóch ostatnich turniejów rywalizował właśnie z Austriakiem. Mecz w stolicy Katalonii był bardzo jednostronny, ten w Madrycie - o wiele bardziej wyrównany.

Tym razem od początku dominował Thiem. Przełamał podanie rywala już w pierwszym gemie, kolejne przełamanie dołożył w piątym i choć część strat Nadal zniwelował, to rywala już nie dogonił. Hiszpan dobrze serwował, ale Austriak jeszcze lepiej odbierał. Grał odważnie i skutecznie.

Doskonale spisywał także w drugim secie. W piątym gemie Nadal jeszcze wybronił się przed przełamaniem, ale w siódmym stracił podanie. W kolejnym miał trzy okazje na powrót do seta, lecz Austriak wszystkie obronił. Mecz zakończył się przy serwisie Hiszpana, który prowadził 40-15, jednak Thiem swoimi zagraniami wymusił błędy rywala i awansował do półfinału turnieju w Rzymie.

Przeciwnika dla Austriaka wyłoni wieczorne spotkanie Juana Martina del Potro z Novakiem Djokoviciem.

Rafael Nadal - Dominic Thiem 4-6, 3-6