ATP Rzym: Nadal obronił tytuł

« powrót | Data publikacji: 19-05-2019 20:17

Rafael Nadal zdołał obronić mistrzowski tytuł w zawodach rangi ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W finale turnieju Hiszpan pokonał po trzysetowej batalii Novaka Djokovicia.

Novak Djoković w zeszłym tygodniu sięgnął po tytuł w turnieju Mutua Madrid Open. W Rzymie rozstawiony z numerem pierwszym Serb stoczył zacięte pojedynki z Diego Schwartzmanem i Juanem Martinem del Potro. Zmęczenie zadecydowało o słabszej postawie belgradczyka, który po trzysetowym meczu przegrał z majorkaninem 0-6 6-4 1-6.

Pierwsza odsłona spotkania została całkowicie zdominowana przez Hiszpana. Nadal praktycznie nie popełniał błędów i nie stracił ani jednego gema w secie otwarcia. W drugiej części pojedynku Serb poprawił jakość swojej gry i miał nawet szanse na przełamanie serwisu Hiszpana. Przewagę optyczną na korcie miał jednak majorkanin. Niespodziewanie jednak w dziesiątym gemie od stanu 40-40 Rafa wyrzucił dwie piłki na aut i tym samym przegrał seta 4-6.

W trzecim secie, podobnie jak w pierwszym, górą był Nadal. Hiszpan wykorzystał słabą postawę Serba i wygrał decydującą odsłonę meczu 6-1. Spotkanie zakończyło się po dwóch godzinach i 25 minutach gry.

Dla Hiszpana to 81. tytuł w zawodach głównego cyklu i pierwszy w tegorocznych rozgrywkach.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com