ATP Rotterdam: Tsonga kolejnym ćwierćfinalistą

« powrót | Data publikacji: 15-02-2017 22:55

Jo-Wilfried Tsonga pokonał Gillesa Mullera i zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale ABN AMRO World Tennis Tournament. Do drugiej rundy awansował Dominic Thiem. Austriak w trzech setach wyeliminował Alexandra Zvereva.

Początek meczu należał do reprezentanta Niemiec. Zverev świetnie serwował, doskonale returnował i po kilkunastu minutach objął prowadzenie 4:0. Część strat Thiem zdołał odrobić, ale na więcej w pierwszym secie rywal nie pozwolił. Kłopoty triumfatora z Montpellier zaczęły się w drugiej partii. Najpierw zmarnował szanse na przełamanie, a po chwili stracił podanie. Przewagę wykorzystał Austriak, by doprowadzić do decydującej partii.

Trzeciego seta lepiej rozpoczął Thiem, który już w trzecim gemie odebrał rywalowi serwis. Zverev odrobił stratę, ale w dziewiątym ponownie nie był w stanie utrzymać podania. Austriak triumfował 3:6, 6:3, 6:4 i w drugiej rundzie zagra z Gillesem Simonem.

W ostatnim wieczornym pojedynku Jo-Wilfried Tsonga pokonał Gillesa Mullera i został trzecim ćwierćfinalistą turnieju. Osiem pierwszych gemów meczu przebiegało zgodnie z regułą podania. W dziewiątym pierwsze oznaki słabości serwisowej okazał Luksemburczyk i to kosztowało go stratę seta.

Kłopoty Mullera dały znać o sobie również na otwarcie drugiej odsłony. Przegrał swoje podanie, a kolejnego breaka Tsonga dołożył w siódmym gemie i w godzinę zamknął spotkanie wynikiem 6:4, 6:2. O tak okazałym zwycięstwie Francuza z pewnością zadecydował serwis - w całym meczu stracił przy swoim podaniu tylko osiem punktów.