ATP Rotterdam: Cilić, Goffin i Berdych grają dalej

« powrót | Data publikacji: 16-02-2017 17:43

Czwartkowe pojedynki wyłoniły kolejnych ćwierćfinalistów ABN AMRO World Tennis Tournament. Wśród nich znaleźli się Marin Cilić i Thomas Berdych. Niespodzianki nie zdołał sprawić Robin Haase, który w trzech setach przegrał z Davidem Goffinem.

Marin Cilić zafundował swoim kibicom prawdziwą huśtawkę emocji. W pierwszej partii grał doskonale. Niewiele brakowało, by wygrał go bez straty gema. Borna Corić obronił jednak pięć piłek setowych i nieco zmniejszył rozmiary porażki. Wygrany gem dał mu dużo pewności siebie. W drugiej odsłonie zagrał o wiele lepiej. Z kolei faworyt wyraźnie nie mógł sobie poradzić z lepszą postawą rywala. Dwukrotnie oddał podanie i losy awansu do ćwierćfinału rozstrzygnąć musiała decydująca partia. W niej kluczowy okazał się gem siódmy. Corić nie zdołał obronić się przed przełamaniem i to Cilić zagra w ćwierćfinale z Jo-Wilfriedem Tsongą (6:1, 2:6, 6:4).

Kiepsko - od straty podania - rozpoczął swój mecz z Richardem Gasquetem Thomas Berdych. Francuz nie był jednak w stanie utrzymać przewagi. W tie-breaku większym spokojem wykazał się Czech. Druga partia była dla niego o wiele łatwiejsza. Trwała zaledwie dwadzieścia pięć minut. Berdych zwyciężył 7:6, 6:1. W ćwierćfinale zmierzy się z Martinem Kliżanem.

Bliski sprawienia niespodzianki był Robin Haase. Holender wygrał pierwszą partię w starciu z Davidem Goffinem, jednak doping zgromadzonych w hali kibiców nie pomógł. Dwa pozostałe sety wpadły na konto faworyta (5:7, 6:4, 6:4). Belg czeka na rywala. Wyłoni go wieczorny pojedynek Grigora Dimitrova z Denisem Istominem.