ATP Paryż: Nole lepszy od Dimitrowa, Nadal przegrał z kontuzją

« powrót | Data publikacji: 02-11-2019 21:14

Novak Djoković pokonał w dwóch setach Grigora Dimitrowa i awansował do finału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. W niedzielnym meczu o tytuł przeciwnikiem Serba będzie Denis Shapovalov. Kanadyjczyk nie musiał w sobotę wychodzić na kort, ponieważ z powodu kontuzji z rywalizacji wycofał się Rafael Nadal.

Novak Djoković po raz dziesiąty zmierzył się z Grigorem Dimitrowem na zawodowych kortach. W sobotę dziewiąte zwycięstwo w tej rywalizacji zapisał na swoim koncie Serb. Bułgar tylko w pierwszej odsłonie meczu nawiązał wyrównaną walkę z liderem rankingu ATP.

W partii otwarcia obaj tenisiści świetnie spisywali się przy własnym podaniu, stąd też o wszystkim musiał rozstrzygnąć tie break. W dodatkowej rozgrywce Nole od stanu 3-5 zapisał na swoim koncie cztery punkty z rzędu i wygrał premierową część pojedynku 7-5.

W piątym gemie drugiego seta Dimitrow popełnił kilka prostych błędów, co zaowocowało breakiem zdobytym przez belgradczyka. Djoković wywalczonej przewagi już nie oddał i po 98. minutach zameldował się w swoim szóstym finale w paryskiej hali Bercy (7-6 (5) 6-4).

W finale rywalem Serba będzie Denis Shapovalov. Kanadyjczyk awansował do decydującej fazy bez wychodzenia na kort, bowiem Rafael Nadal wycofał się z turnieju z powodu kontuzji mięśni brzucha. Dla Shapovalova to pierwszy finał osiągnięty w zawodach rangi ATP World Tour Masters 1000.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com