ATP Montreal: Sensacyjna porażka Nadala, męczarnie Federera

« powrót | Data publikacji: 11-08-2017 16:57

Rafael Nadal nie awansuje na pierwsze miejsce w rankingu ATP. Hiszpan w czwartek przegrał niespodziewanie z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem!

Rafael Nadal marzenia o awansie na pierwsze miejsce w światowym rankingu musi na razie odłożyć. Majorkanin w czwartek wieczorem przegrał sensacyjnie z tenisistą gospodarzy, Denisem Shapovalovem. Początek spotkania nie zapowiadał porażki tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpan wygrał partię otwarcia 6-3. W drugiej odsłonie meczu reprezentant Kraju Klonowego Liścia wyszedł na prowadzenie 3-0. Oznaczony jedynką Nadal wyrównał stan rywalizacji (4-4), ale w końcówce skuteczniejszy okazał się Shapovalov (4-6). W decydującym secie Hiszpan miał więcej szans break pointowych, ale nie potrafił ich zamienić na kluczowy punkt. W tie-breaku Kanadyjczyk, ku uciesze swoich kibiców, zwyciężył 7-4. Dla Shapovalova czwartkowe zwycięstwo było największym jego triumfem w zawodowej karierze. W ćwierćfinale oponentem Kanadyjczyka będzie Adrian Mannarino. Francuz ograł w trzeciej rundzie Koreańczyka Hyeona Chunga 6-3 6-3.

Problemy z przepustką do czołowej ósemki Rogers Cup miał także Roger Federer. Szwajcar potrzebował trzech setów, by rozprawić się z Davidem Ferrerem. Było to siedemnaste starcie pomiędzy Helwetem a Hiszpanem na zawodowych kortach. Doświadczony walencjanin nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa w potyczkach z Federerem. Maestro w czwartek musiał wrócić ze stanu 0-1 w setach. Swój tenis mistrz tegorocznego Wimbledonu zaprezentował dopiero w trzecim secie. Ostatecznie rozstawiony z numerem drugim singlista pokonał Ferrera 4-6 6-4 6-2. W walce o awans do półfinału Szwajcar zmierzy się z Roberto Bautistą. Hiszpan ograł w trzeciej rundzie Gaela Monfilsa (4-6 7-6 (5) 7-6 (2)).

W następnej fazie turnieju dojdzie do konfrontacji Alexandra Zvereva z Kevinem Andersonem. Niemiec zatrzymał w trzeciej rundzie Nicka Kyrgiosa (6-4 6-3), a Afrykaner stracił zaledwie pięć gemów w potyczce z Samem Querreyem (6-4 6-1).

W ćwierćfinale zmierzą się ze sobą Robin Haase i Diego Schwartzman. Holender poradził sobie w spotkaniu trzeciej rundy z turniejową siódemką Grigorem Dimitrowem (7-6 (3) 4-6 6-1). Z kolei Argentyńczyk pokonał Jareda Donaldsona (0-6) 7-5 7-5).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com