ATP Montreal: Roger Federer pierwszym finalistą

« powrót | Data publikacji: 12-08-2017 23:37

Roger Federer został pierwszym finalistą turnieju rangi Masters 1000 w Montrealu. W sobotnim półfinale rozstawiony z "dwójką" Szwajcar pokonał w dwóch setach Holendra Robina Haase.

Roger Federer nie zwalnia tempa. Szwajcar, dla którego obecny sezon stanowi pasmo sulcesów awansował do szóstego w tym roku finału turnieju rangi ATP. W sobotnim półfinale bez większych problemów pokonał Robina Haase, odnosząc drugie zwycięstwo nad Holendrem w historii ich konfrontacji na poziomie głównego cyklu.

Początek sobotniego spotkania przebiegał pod znakiem przełamań. Na break'a zdobytego przez Szwajcara w drugim gemie, Holender odpowiedział natychmiastowym przełamaniem powrotnym, lecz na niewiele się to zdało, bowiem w kolejnym gemie Federer ponownie odebrał rywalowi podanie. Jak się później okazało było to decydujące dla losów premierowej partii. Tenisista z Bazylei nie miał żadnych problemów z utrzymaniem przewagi i po 31 minutach rywalizacji na korcie objął prowadzenie 1-0 w setach.

W drugiej partii wydarzenia na korcie toczyły się pod absolutne dyktando serwujących. Żaden z tenisistów nie był w stanie wypracować sobie choćby jednej szansy na przełamanie. W obliczu takich okoliczności o losach tego seta musiał decydować trzynasty gem. Początek rozgrywki tiebreakowej należał do Federera, który szybko wyszedł na prowadzenie 4-1. Szwajcar pozwolił sobie jednak na chwilę dekoncentracji, co wykorzystał Haase, odrabiając stratę dwóch mini przełamań. Celem "Maestro" była jednak wygrana w dwóch setach, dlatego po chwili słabości wrócił on na właściwy poziom, wygrywając trzy ostatnie piłki tego spotkania.

Dzisiejszy pojedynek był szesnastym z kolei spotkaniem, które Federer zakończył zwycięstwem. W niedzielę Szwajcar powalczy o swój 27 tytuł w turnieju z serii Masters 1000. Jego przeciwnikiem będzie zwycięzca drugiego półfinału między Alexandrem Zverevem, a Denisem Shapovalovem.