ATP Montreal: Niespodziewana porażka Kubota i Melo

« powrót | Data publikacji: 10-08-2017 20:23

Łukasz Kubot i Marcelo Melo dośc niespodziewanie przegrali w drugiej rundzie imprezy w Montrealu. Polak i Brazylijczyk nie sprostali Fabrice Martinowi oraz Edouradowi Rogerowi-Vasselin.

Kubot i Melo w zeszłym tygodniu przegrali finał w Waszyngtonie, a dziś zanotowali drugą porażkę z rzędu. Francuzi bardzo szybko uzyskali prowadzenie, bo wyszli na 3-1. Kilkanaście minut później podwyższyli na 5:2 jednak turniejowa "dwójka" natychmiast odrobiła stratę przełamania, a później wygrała swoje podanie (5-4). Mimo prowadzenia 30-0 w dziesiątym gemie, to Trójkolorowi wygrali cztery punkty z rzędu, a także premierową partię 6-4.

Drugi set miał dosłownie taki sam przebieg. Francuzki najpierw przełamali na 3-1, a później na 5-2. Tym razem nie dali sobie wyrwać prowadzenia i triumfowali wykorzystując drugą piłkę meczową. Ich rywalami w ćwierćfinale będzie lepsza para z meczu Raven Klaasem/Rajeev Ram - Roberto Bautisia/David Ferrer.