ATP Monte Carlo: Zwycięski powrót Murraya, faworyci w grze

« powrót | Data publikacji: 19-04-2017 17:32

Andy Murray zanotował udany powrót po przerwie spowodowanej kontuzją łokcia. Lider rankingu ATP pokonał w drugiej fazie zawodów w Monte Carlo Gillesa Mullera.

Andy Murray z powodu urazu łokcia odpuścił zmagania w turnieju rangi Masters 1000 w Miami. W środę lider rankingu ATP od zwycięstwa rozpoczął rywalizację na mączce w Monte Carlo. Brytyjczyk w drugiej rundzie zawodów okazał się lepszy od Gillesa Mullera (7-5 7-5). Tenisista z Dunblane nie zaprezentował się z najlepszej strony, ale to i tak wystarczyło do awansu do kolejnej rundy. Szkot zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie był zmuszony odrobić stratę serwisu. W partii otwarcia pierwszy singlista rankingu ATP zniwelował dwie piłki setowe. W trzeciej fazie turnieju oponentem Murraya będzie Albert Ramos. Hiszpan na inaugurację w przekonującym stylu rozprawił się z Carlosem Berlocqiem (6-2 6-2).

Problemy z przepustką do trzeciej rundy miał w środę Stan Wawrinka. Szwajcar potrzebował trzech setów, by pokonać Jiri'ego Vesely'ego (6-2 4-6 6-2). W trwającym 86 minut pojedynku Helwet wykorzystał pięć okazji break pointowych, tracąc przy okazji dwukrotnie serwis. Następnym rywalem lozańczyka będzie Urugwajczyk Pablo Cuevas.

Pewny awans do następnej części turnieju wywalczyli Marin Cilić i Dominic Thiem. Oznaczony piątką Chorwat oddał zaledwie trzy gemy Francuzowi Jeremi'emu Chardi'emu (6-3 6-0). W walce o przepustkę do ćwierćfinału mistrza US Open 2014 czeka trudne zadanie, bowiem zmierzy się z Tomasem Berdychem. Czech w dzisiejszym starciu ograł po trzysetowym boju doświadczonego Niemca, Tommy'ego Haasa (3-6 6-1 6-4). Reprezentant naszych południowych sąsiadów wrócił ze stanu 0-1 w setach.

Pewne zwycięstwo w środę wywalczył także Dominic Thiem. Rozstawiony z numerem szóstym Austriak wyeliminował z dalszej rywalizacji Robina Haase (6-3 6-2). Teraz na drodze Thiema stanie David Goffin.

W trzeciej fazie Monte-Carlo Rolex Masters zameldowali się również Pablo Carreno (lepszy od Karena Chaczanowa 6-4 6-4) i Alexander Zverev (oddał zaledwie cztery gemy Feliciano Lopezowi 6-0 6-4).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com