ATP Monte Carlo: Trzysetowe męczarnie Djokovicia, porażka Thiema

« powrót | Data publikacji: 20-04-2017 20:29

Novak Djoković i Rafael Nadal czwartkowymi zwycięstwami zapewnili sobie miejsca w ćwierćfinale Monte Carlo Rolex Masters. Porażkę poniósł Dominic Thiem. Austriak  po raz drugi w tym sezonie przegrał z Davidem Goffinem.

W drugiej rundzie Novak Djoković znajdował się o krok od porażki. Bliski tego był także w starciu z Pablo Carreno-Bustą. Wicelider rankingu grał bardzo nierówno. Po gładko wygranej pierwszej partii w drugiej objął prowadzenie 2-0, po czym przegrał pięć gemów z rzędu. Udało mu się nieco zniwelować straty, ale seta nie uratował. W decydującej odsłonie także prowadził z przewagą przełamania. Hiszpan zdołał wyrównać, a w dziewiątym gemie miał dwie szanse na odebranie Serbowi podania. Djoković wydobył się z opresji, w kolejnym gemie wypracował sobie piłkę meczową i uzyskał awans do ćwierćfinału (6-2, 4-6, 6-4).

W nim zmierzy się z Davidem Goffinem. Belgowi już po raz drugi w tym sezonie nie sprostał Dominic Thiem. W pierwszej partii Austriak zmarnował piłkę setową i przegrał w tie-breaku. W drugiej odebrał przeciwnikowi podanie w pierwszym gemie i przewagę utrzymał. W decydującym secie jako pierwszy uzyskał przełamanie, ale potem stracił cztery gemy z rzędu i to Goffin zagra w ćwierćfinale (7-6 (4), 4-6, 6-3).

Prawdziwą lekcję gry na nawierzchni ziemnej otrzymał na dwudzieste urodziny Alexander Zverev. Surowym nauczycielem okazał się Rafael Nadal. Reprezentant Niemiec zdobył dwa gemy (1-6, 1-6).  W ćwierćfinale Hiszpan zagra z Diego Schwartzmanem, który stracił zaledwie trzy gemy w konfrontacji z Janem-Lennardem Struffem (6-3, 6-0).