ATP Monte Carlo: Porażka Jo-Wilfrieda Tsongi

« powrót | Data publikacji: 18-04-2017 15:13

Jo-Wilfried Tsonga zakończył zmagania w tegorocznej edycji Monte Carlo Rolex Masters już po pierwszym spotkaniu. W drugiej rundzie wyeliminował go Adrian Mannarino. Z gry przed startem zrezygnowali Philipp Kohlschreiber i Federico Delbonis.

Jo-Wilfried Tsonga o miejsce w trzeciej rundzie turnieju walczył ze swoim rodakiem Adrianem Mannarino. W pierwszym secie faworyt roztrwonił przewagę przełamania, a potem nie mógł wywalczyć sobie ani jednej szansy przy podaniu rywala. Losy partii na swoją korzyść przechylił w tie-breaku. Jedak na początku drugiego seta dwukrotnie przegrał swoje podanie. Ostatecznie zdołał zdobyć w tej odsłonie tylko dwa gemy. W decydującej partii obaj zawodnicy mieli swoje szanse, ale to Mannarino zdobył kluczowe punkty i wyeliminował wyżej notowanego przeciwnika (6-7 (3), 6-2, 6-3).

Do drugiej rundy awansował Lucas Pouille, pokonując Ryana Harrisona (6-2, 6-4). Jego następnym rywalem będzie Paolo Lorenzi. Włoch wyeliminował Marcela Granollersa (6-2, 6-4). Pierwszym przeciwnikiem Andy’ego Murray’a został Gilles Muller, który w dwóch setach odprawił Tommy’ego Robredo (6-2,6-2).

Grigor Dimitrov zmierzy się z Janem-Lennardem Struffem. Niemieckiemu tenisiście nie sprostał Casper Ruud (6-4, 6-4). Szansy nie wykorzystał Damir Dzumhur. Bośniak trafił do głównej drabinki w miejsce kontuzjowanego Federico Delbonisa, ale zdobył tylko pięć gemów w konfrontacji z Robinem Haase (6-3, 6-2). Następnym rywalem Holendra będzie rozstawiony z numerem szóstym Dominic Thiem.

Fatalnie zaprezentował się Benoit Paire. Francuz rywalizował z Tommym Haasem i wywalczył w tej konfrontacji tylko pięć gemów (6-2, 6-3). Niemiec w drugiej rundzie zagra z Thomasem Berdychem. Dalej gra Karen Khachanov, który wyeliminował Nicolasa Mahuta (6-2, 6-4). Następnym rywalem Rosjanina będzie Pablo Carreno-Busta.

W drugiej rundzie zagra Jiri Vesely. Czech pokonał Mischę Zvereva (7-6 (3), 6-3) i będzie pierwszym przeciwnikiem Stana Wawrinki. Pierre-Hugues Herbert zastąpił w pierwszej rundzie Philippa Kohlschreibera. Szansy nie wykorzystał i przegrał z Carlosem Berloqiem (6-3, 2-6,1-6). Następnym rywalem Argentyńczyka będzie Albert Ramos-Vinolas.