ATP Memphis: Kłopoty Isnera, Dzumhur w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 16-02-2017 06:17

John Isner po trzysetowym meczu pokonał Yoshihito Nishiokę w drugiej rundzie turnieju Memphis Open. W ćwierćfinale imprezy zameldował się także Damir Dzumhur.

W środę w Memhis dokończono zmagania w pierwszej rundzie i zainaugurowano rywalizację w drugiej fazie zawodów. Awans do ćwierćfinału wywalczył John Isner. Rozstawiony z numerem drugim reprezentant gospodarzy nie bez problemów pokonał Japończyka Yoshihito Nishiokę (4-6 6-3 6-4). Amerykanin zdołał wrócić ze stanu 0-1 w setach, zapisując na swoim koncie w dwóch kolejnych partiach po jednym skutecznym breaku. Spotkanie zakończyło się po 111 minutach gry. W ćwierćfinale rywalem tenisisty z Greensboro będzie jego rodak Donald Young. 81. zawodnik rankingu ATP pokonał w przekonującym stylu innego z Amerykanów, Reilly'ego Opelkę (7-6 (3) 6-3).

Do niespodzianki doszło w starciu Samego Querreya z Ryanem Harrisonem. Oznaczony numerem trzecim Querrey zdobył zaledwie cztery gemy w konfrontacji z doświadczonym rodakiem (6-3 6-1). Obaj tenisiści spędzili na korcie zaledwie 55 minut. W tym czasie Harrison wykorzystał pięć okazji na przełamanie, a sam serwis stracił tylko raz. W następnej rundzie przeciwnikiem reprezentanta Stanów Zjednoczonych będzie Damir Dzumhur. Bośniak wyeliminował z dalszej rywalizacji Steve'a Darcisa (7-6 (2) 6-4).

W dokończonej w środę pierwszej rundzie przepustki do dalszej fazy turnieju wywalczyli, Nikołoz Basilaszwili i Michaił Kukuszkin. Gruzin oddał zaledwie trzy gemy Jordanowi Thompsonowi (6-3 6-0), a Kazach okazał się lepszy od szczęśliwego przegranego z eliminacji, Benjamina Beckera (6-3 6-4).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com