ATP Memphis: Klęska Tomicia, Fritz w drugiej rundzie

« powrót | Data publikacji: 15-02-2017 06:26

Bernard Tomić nie awansował do drugiej rundy turnieju Memphis Open. Rozstawiony z numerem piątym Australiczyk przegrał z kwalifikantem z Barbadosu, Darianem Kingiem!

We wtorek w zawodach rozgrywanych w Memphis największą niespodziankę sprawił Darian King. Reprezentant Barbadosu, 140. tenisista globu, potrzebował zaledwie 68 minut, by pokonać oznaczonego numerem piątym Bernarda Tomicia (6-4 6-4). W całym spotkaniu Australijczyk nie wypracował ani jednego break pointa, a sam serwis stracił dwukrotnie.

Udany dzień zanotowali tenisiści gospodarzy. W drugiej fazie zawodów zameldowali się we wtorek Ryan Harrison i Taylor Fritz. Doświadczony Amerykanin ograł w dość przekonującym stylu Konstantina Krawczuka (6-3 7-5). W drugiej odsłonie meczu Harrison wrócił ze stanu 2-4. Z kolei Fritz, który broni punktów za zeszłoroczny finał, po trzysetowym boju wyeliminował z dalszych zmagań rozstawionego z ósemką, Yen-Hsun Lu (4-6 7-6 (4) 7-6 (7)). W tie-breaku trzeciego seta Tajwańczyk miał trzy okazje na zakończenie meczu, ale żadnej z nich nie zdołał wykorzystać. W walce o awans do ćwierćfinału oponentem Fritza będzie Matthew Ebden. Australijczyk okazał się lepszy w pierwszej rundzie od Petera Polanskiego (6-7 (4) 6-3 6-1).

W następnej fazie Memphis Open znalazł się także Steve Darcis. Belg w pełnym wymiarze setowym pokonał Radu Albota 7-5 3-6 6-4. Kolejnym rywalem 55. singlisty rankingu ATP będzie Damir Dzumhur.

W pierwszym dniu rywalizacji w zawodach rozgrywanych w mieście Elvisa Presleya przepustki do drugiej rundy wywalczyli, wspomniany Damir Dzumhur, Donald Young, Reilly Opelka oraz Yoshihito Nishioka.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com