ATP Madryt: Thiem ponownie zatrzymany w finale, tytuł dla A. Zvereva

« powrót | Data publikacji: 13-05-2018 21:07

Alexander Zverev wygrał zmagania w zawodach rangi ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W finale turnieju Niemiec okazał się lepszy od Dominica Thiema.

W zeszłym sezonie Dominic Thiem w finale turnieju w Madrycie musiał uznać wyższość Rafaela Nadala, którego zatrzymał w tegorocznej edycji na etapie ćwierćfinału. Tym razem lepszy od rozstawionego z numerem piątym Austriaka okazał się w decydującej rozgrywce oznaczony dwójką Alexander Zverev.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla młodszego z niemieckich braci. Thiem już w gemie otwarcia oddał podanie, popełniając podwójny błąd serwisowy. Austriak nie prezentował swojego najlepszego tenisa, a Zverev grał solidnie i punktował słabo spisującego się rywala. Przy stanie 5-4 tenisista zza naszej zachodniej granicy wrócił ze stanu 0-30 i partię otwarcia zapisał na swoim koncie (6-4).

Na początku drugiej partii Thiem ponownie stracił serwis i Zverev znalazł się w komfortowej sytuacji. W trzeciej odsłonie seta Niemiec mógł podwyższyć prowadzenie, ale rywal oddalił dwa break pointy. Wywalczonej nadwyżki Zverev już nie oddał i po 79 minutach gry mógł się cieszyć z wywalczonego tytułu w Mutua Madrid Open.

W dzisiejszym meczu Thiem nie wypracował sobie ani jednej szansy na przełamanie, a sam podanie stracił dwukrotnie. W bezpośrednich starciach obu tenisistów nadal górą jest Austriak (2-4).

Dla Niemca to ósmy tytuł wywalczony w zawodach głównego cyklu. Po raz trzeci wygrał zmagania w zawodach rangi Masters 1000 (Rzym i Montreal w 2017 roku).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com