ATP Madryt: Faworyci z awansem, problemy Rogera

« powrót | Data publikacji: 09-05-2019 22:00

Novak Djoković, Rafael Nadal oraz Dominic Thiem w dwóch setach wywalczyli awans do czołowej ósemki turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Sztuka ta udała się też po trzysetowym boju i obronie dwóch meczboli Rogerowi Federerowi.

Czwartkowa rywalizacja na madryckiej mączce była udana dla głównych faworytów całej imprezy. Lider rankingu, Novak Djoković potrzebował godziny a także mistrz z Barcelony, Dominic Thiem potrzebowali 90 minut aby odprawić swych dzisiejszych rywali. Serb pokonał Jeremy'ego Chardy'ego (6-1, 7-6(2)) z kolei Austriak odprawił Fabio Fogniniego (6-4, 7-5).

Zgodną wygraną 6-3, 6-4 odnieśli też Rafael Nadal i Stefanos Tsitsipas. Hiszpan nie pozostawił większych złudzeń reprezentantowi USA, Francesowi Tiafoe. Wicelider rankingu w obu partiach szybko uzyskał przełamanie i było to przełamanie w obu przypadkach decydujące o losach seta. W premierowej odsłonie zyskał breaka na 3-1, w 2. secie na 3-2. Zwycięską serię a Estoril kontynuuje za to Grek. Ateńczyk odprawił dziś drugiego z pozostałych na placu boju Hiszpanów, Fernando Verdasco. Tsitsipas o półfinał zagra z Alexandrem Zverevem, który wyeliminował Huberta Hurkacza. Rywalem Rafy będzie z kolei Stan Wawrinka. Szwajcar w pojedynku 1/8 finału okazał się lepszy od wyżej notowanego Kei Nishikoriego.

Trudne przeprawy mają z kolei za sobą Marin Cilić i Roger Federer. Chorwat musial odrabiać stratę seta w konfrontacji z Laslo Djere. Serb w premierowej odsłonie nie wykorzystał dwóch break pointów w 5. gemie, ale swego dopiął w końcówce, przełamując faworyta na 6-4. Marin szybko odzyskał jednak inicjatywę i dominował na tyle, iż w kolejnych dwóch partiach stracił pięć gemów. Mecz z Gaelem Monfilsem rozpoczął się bajecznie dla Maestro, ale potem już tak kolorowo nie było i to Francuz dwukrotnie był jedną piłkę od ćwierćfinału. Helwet w 1. secie nie stracił gema, ale potem musiał gonić wynik. Trójkolowy dwukrotnie prowadził 3-0 i o ile za pierwszym razem roztrwoniona zaliczka nie zemściła się i odebrał rywalowi podanie na 6-4, wyrównując stan meczu, o tyle w decydującej partii Roger oddalił dwa meczbole i doprowadził do tie-breaka, a w nim był już nieomylny (7-3). W ćwierćfinale Marin zagra z Novakiem Djokoviciem, a Maestro czeka starcie z Dominiciem Thiemem.

ŹRODŁO: inf własna / FOT. zimbio.com