ATP Indian Wells: Maestro zakończył zwycięski marsz Hurkacza

« powrót | Data publikacji: 15-03-2019 20:39

Roger Federer pokonał w dwóch setach Huberta Hurkacza w ćwierćfinale turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells.

Hubert Hurkacz w tegorocznej edycji Indian Wells, ku zaskoczeniu znawców tenisa, kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, pokonując wyżej notowanych rywali. W nagrodę w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Open Polak zmierzył się z Rogerem Federerem.

Początek spotkania był udany w wykonaniu obu tenisistów. Do stanu 2-2 zarówno Polak, jak i jego bardziej utytułowany rywal, pewnie utrzymywali podanie. W piątej odsłonie seta otwarcia błędów nie uniknął Hurkacz. Helwet wypracował sobie dwie okazje na przełamanie i po pomyłce forhendowej Polaka zapisał na swoim koncie break pointa. Nasz rodak starał się odrobić różnicę przełamania, ale Maestro dość pewnie wygrywał własne podania. W dziesiątym gemie Hurkacz obronił piłkę setową i doprowadził do równowagi. Ostatecznie jednak Federer postawił kropkę nad i i pierwszą odsłonę pojedynku wygrał 6-4.

Kulminacyjnym momentem drugiej partii okazał się trzeci gem. Wówczas Hurkacz po raz drugi w piątkowym meczu stracił serwis i Federer znalazł się w komfortowej sytuacji. Polak walczył jak tylko mógł i w szóstym gemie mógł zniwelować różnicę breaka, ale Fede efektownym winnerem wyszedł na prowadzenie 4-2. Mecz zakończył się po 75 minutach triumfem Federera 6-4 6-4.

Dzięki zdobyciu 180 punktów za przepustkę do ćwierćfinału imprezy w Indian Wells Polak awansuje w poniedziałek na 53. miejsce w rankingu ATP. Z kolei rozstawiony z czwórką Federer o finał zagra albo z Rafaelem Nadalem albo z Karenem Chaczanowem.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com