ATP Genewa: Finałowy triumf Zvereva

« powrót | Data publikacji: 26-05-2019 12:56

Alexander Zverev sięgnął po tytuł w zawodach rozgrywanych na mączce w Genewie. W finale turnieju Niemiec okazał się lepszy od Nicholasa Jarry'ego.

Alexander Zverev po ostatnich, nieudanych turniejach na kortach ziemnych przełamał złą passę w zawodach w Genewie. Niemiec wygrał imprezę Banque Eric Sturdza Geneva Open, pokonując w decydującej rozgrywce po trudnym meczu Nicolasa Jarry'ego (6-3 3-6 7-6 (8)). Młodszy z braci Zverevów zrewanżował się Chilijczykowi za porażkę w turnieju w Barcelonie.

Pierwsza odsłona meczu należała do Alexandra. Najwyżej rozstawiony w Genewie singlista wyszedł na prowadzenie 3-0 i wypracowanej nadwyżki nie oddał już do końca seta (6-3). Druga część meczu została storpedowana przez opady deszczu. Mecz przerwano na kilka godzin. Lepiej w tych zmiennych warunkach odnalazł się tenisista z Ameryki Południowej. Jarry wygrał tę odsłonę pojedynku 6-3 i o losach tytułu musiała zadecydować trzecia partia.

W trzecim secie obaj tenisiści świetnie spisywali się przy własnym podaniu, stąd też doszło do rozgrywki tie breakowej. W niej Zverev wyszedł na prowadzenie 6-3, ale nie wykorzystał żadnego z trzech meczboli. Jarry w końcówce był dwie piłki od zwycięstwa w finałowym starciu. Ostatecznie jednak górą był rozstawiony z jedynką Niemiec, który od stanu 8-8 wygrał dwa punkty z rzędu.

Dla Alexandra Zvereva to 11. tytuł w zawodach głównego cyklu.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com