ATP Buenos Aires: Zaskakująca porażka Ferrera, Dolgopolov lepszy od Cuevasa

« powrót | Data publikacji: 17-02-2017 11:51

Rozstawiony z numerem trzecim David Ferrer już po pierwszym spotkaniu zakończył swój udział w turnieju ATP, rozgrywanym na kortach ziemnych w Buenos Aires. Doświadczony Hiszpan nadspodziewanie łatwo uległ reprezentantowi gospodarzy Carlosowi Berlocqowi. Czwartek upłynął pod znakiem niespodzianek, bowiem z turniejem pożegnał się również rozstawiony z "dwójką" Urugwajczyk Pablo Cuevas.

David Ferrer ma bardzo dobre wspomnienia z rywalizacji na argentyńskiej mączce. W latach 2012-2014 Hiszpan trzykrotnie z rzędu okazywał się bowiem najlepszy w Argentina Open. W tym sezonie tenisista z Walencji ma jednak wyraźne problemy z odnalezieniem swojej optymalnej formy. W czwartkowym meczu II rundy Ferrer zaprezentował się znacznie słabiej od faworyta gospodarzy Carlosa Berlocqa. Argentyńczyk trzykrotnie odebrał Hiszpanowi podanie, samemu nie pozwalając rywalowi przełamać własnego serwisu. Po 87 minutach spotkanie zakończyło się łatwym zwycięstwem Berlocqa 6:4, 6:2. O półfinał 77 tenisista rankingu ATP powalczy z Brazylijczykiem Thiago Monteiro, który pokonał 6:3, 6:4 wracającego po kontuzji hiszpańskiego weteranana Tommy'ego Robredo.

Na etapie II rundy z turniejem pożegnał się również rozstawiony z "dwójką" Pablo Cuevas. Urugwajczyk uległ w czwartek Ukraińcowi Alexandrowi Dolgopolovowi 3:6, 6:7 (4). W ćwierćfinale 28-latek z KIjowa spotka się z Geraldem Melzerem. Austriak w dwóch setach okazał się lepszy od argentyńskiego kwalifikanta Guido Andreozziego, wygrywając 7:6 (4), 6:3.