ATP Buenos Aires: Problemy Keia Nishikoriego, zywięstwa Ramosa-Vinolasa i Carreno-Busty

« powrót | Data publikacji: 16-02-2017 11:29

Rozstawiony z "jedynką" Kei Nishikori nie bez problemów awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Buenos Aires. Japończyk w trzech setach pokonał reprezentanta gospodarzy Diego Schwartzmana. Przepustki do następnej rundy wywalczyli także Hiszpanie Albert Ramos-Vinollas i Pablo Carreno-Busta.

Po czterech z rzędu zwycięstwach w turnieju ATP w Mephis Kei Nishikori zdecydował się na zaskakującą zmianę w swoim kalendarzu. Japończyk drugą połowę lutego postanowił spędzić na ceglanej mączce, rywalizując w turniejach w Buenos Aires i Rio de Janeiro.

Przeciwnikiem Nishikoriego w jego pierwszym występie w Argentynie był reprezentant gospodarzy Diego Schwartzman. W początkowej fazie spotkania czołowy tenisista świata miał duże problemy, nie potrafiąc złapać właściwego rytmu gry. Argentyńczyk zdecydowanie lepiej wytrzymywał trudne warunki pogodowe w jakich toczył się ten pojedynek i po 52 minutach nieoczekiwanie zapisał na swoje konto I partię, wygrywając 7:5.

Japończyk nie zamierzał jednak opuszczać Argentyny po pierwszym spotkaniu. W II secie zdecydowanie podniósł poziom swojej gry, dwukrotnie przełamując swojego przeciwnika. Po zaledwie 31 minutach wyrównał stan pojedynku, wygrywając 6:2

Decydującego seta obaj zawodnicy rozpoczeli od straty swoich podań. Nishikori nie miał jednak kłopotów z udowodnieniem swojej wyższości także w tej partii. Japończyk zdołał przełamać Schwartzmana jeszcze dwukrotnie, zwyciężając ostatecznie 5:7, 6:2, 6:2. W ćwierćfinale zmierzy się z Portugalczykiem Joao Sousą, który pokonał innego Argentyńczyka Federico Delbonisa 7:6, 6:3.

Duże problemy z Alessandro Gianessim miał w środę rozstawiony z "czwórką" Pablo Carreno-Busta. Włoski kwalifikant przez całe spotkanie stawiał zaciekły opór wyżej notowanemu Hiszpanowi. Ostatecznie jednak Carreno zdołał pokonać słabnącego fizycznie Włocha 6:1, 4:6, 6:4. W walce o 1/2 finału Hiszpan zmierzy się ze swoim rodakiem, oznaczonym numerem piątym Albertem Ramosem-Vinollasem. 26-latek przepustkę do ćwierćfinału wywalczył dzięki kreczowi Leonardo Mayera, który zrezygnował z gry przy stanie 7:6 (4), 6:7 (3), 0:1.

Dobrych występów z poprzedniego tygodnia nie powtórzą finaliści z Quito. Obdarzony specjalną przepustką do głównej drabinki Victor Estrlla-Burgos gładko przegrał w I rundzie z Brazylijczykiem Thiago Monteiro, ulegając 2:6, 1:6. Dwusetową porażkę zanotował również finalista z Quito, Paolo Lorenzi. Rozstawiony z "osemką" Włoch w I rundzie okazał się gorszy od Austriaka Geralda Melzera, przegrywając 3:6, 3:6.