ATP Bazylea: Porażka Alexandra Zvereva

« powrót | Data publikacji: 22-10-2019 22:46

Rozstawiony z numerem drugim Alexander Zverev na pierwszej rundzie zakończył swój występ w Bazylei. Reprezentant Niemiec przegrał z Taylorem Fritzem. Dalej grają Stefanos Tsitsipas, Roberto Bautista i Fabio Fognini.

Alexander Zverev nie wykorzystał szans, jakie miał w pierwszym secie. Tylko on miał okazję na przełamanie, w tie-breaku prowadził 4-0, zmarnował jednak piłkę setową i na prowadzenie wyszedł Taylor Fritz. W drugiej partii Amerykanin najpierw obronił się przed breakiem, a potem odebrał serwis swojemu przeciwnikowi i kontrolował spotkanie już do końca. W drugiej rundzie zagra z Alexem de Minaurem.

Dwusetowe zwycięstwo nad Albertem Ramosem odniósł Stefanos Tsitsipas. Pierwszą partię wygrał gładko, ale w drugiej Hiszpan odrobił stratę przełamania i dopiero w tie-breaku przy trzeciej piłce meczowej reprezentant Grecji zakończył spotkanie. Trwało ono dziewięćdziesiąt pięć minut.

Dalej gra Fabio Fognini, który wyeliminował Aleksieja Popyrina. Z Rogerem Federerem będzie miał okazję zmierzyć się Radu Albot. Mołdawianin potrzebował trzech setów, by uporać się z Dusanem Lajoviciem. Reilly Opelka po dwóch tie-breakach okazał się lepszy od Christiana Garina. Richard Gasquet w dwóch setach pokonał Juana Ignacio Londero. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Roberto Bautista, który odprawił z kwitkiem ubiegłorocznego finalistę Mariusa Copila.