ATP Ad-Dauha: Udany początek sezonu Kubota

« powrót | Data publikacji: 30-12-2013 21:46

Łukasz Kubot udanie rozpoczął zmagania na zawodowych kortach w nowym sezonie. Lubinianin w 1. rundzie turnieju ATP World Tour 250 w katarskiej Dausze pokonał w dwóch setach Hiszpana Daniela Gimeno-Travera.

Łukasz Kubot zapisał na swoim koncie czwarte zwycięstwo z sześciu dotychczasowych starć z 28-letnim tenisistą z Półwyspu Iberyjskiego. Początkowo inicjatywa w meczu 1. rundy należała do 77. zawodnika w rankingu ATP. Gimeno-Traver dość szybko, bo już w piątym gemie uzyskał przełamanie. Wkrótce podwyższył wynik 1. partii na 4-2, lecz w tym momencie nastąpił skuteczny zryw naszego reprezentanta. Ćwierćfinalista Wimbledonu wygrał cztery kolejne gemy, zamykając tym samym premierową część spotkania.

Drugiego seta świetnie rozpoczął Kubot. Lubinianin już na początku uzyskał przełamanie i wyszedł na prowadzenie 2:0. Hiszpan co prawda odpowiedział skutecznym rebreakiem, lecz chwilę później podobnym wyczynem popisał się trzeci singlista naszego kraju i na tablicy pojawił się wynik 4-2 na korzyść 31-latka. Kolejne gemy padły łupem serwujących i mecz zakończył się po 80 minutach gry rezultatem 6-4 6 3.

W całym meczu Kubot wykorzystał 4 z 11 okazji na przełamanie. Jego poniedziałkowy rywal w tym elemencie popisał się stuprocentową skutecznością, zamieniając 2 szanse na 2 breaki.

W 2. rundzie polski singlista zagra ze zwycięzcą meczu pomiędzy Łotyszem Ernestsem Gulbisem (rozstawiony w turnieju z numerem 7.) a Brytyjczykiem Danielem Evansem, który awans do drabinki głównej uzyskał z kwalifikacji,