ATP Acapulco: Del Potro najlepszy w Meksyku, 21. tytuł Argentyńczyka

« powrót | Data publikacji: 04-03-2018 09:15

Juan Martin del Potro okazał się najlepszy w teogorocznej edycji turnieju Abierto Mexicano Telcel. W finale zawodów rangi ATP World Tour 500 na kortach twardych w Acapulco Argentyńczyk pokonał w dwóch setach Kevina Andersona.

Kevin Anderson nie potrafi znaleźć sposobu na pokonanie Juana Martina del Potro. W sobotnim finale zawodów w Acapulco Afrykaner w siódmej konfrontacji z popularnym Palito doznał... siódmej porażki. Rozstawiony z numerem szóstym Argentyńczyk triumfował w stosunku 6-4 6-4.

O losach zarówno pierwszego, jak i drugiego seta decydowały pojedyńcze breaki. W partii otwarcia Palito przełamał serwis Andersona w siódmym gemie. W dziewiątej odsłonie tej części meczu Del Potro nie wykorzystał piłki setowej przy podaniu rywala, ale po chwili postawił kropkę nad i i zakończył seta otwarcia (6-4). W trzecim gemie drugiej partii tenisista z RPA popełnił proste błędy i straty serwisu nie zdołał już odrobić. Mecz zakończył się po 101 minutach gry triumfem Argentyńczyka 6-4 6-4.

W sobotnim finale Del Potro zaserwował 12 asów, wykorzystał dwie z trzech okazji break pointowych, a sam ani razu nie musiał bronić się przed utratą podania. Ze 118 rozegranych punktów Argentyńczyk zdobył 64 oczka.

Dla mistrza US Open to 21. tytuł wywalczony w zmaganiach głównego cyklu. Anderson bezskutecznie starał się o piąty triumf w turnieju rangi ATP World Tour.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com