AO: Udany początek Szarapowej

« powrót | Data publikacji: 14-01-2014 18:41

Trzecia obecnie tenisistka świata - Maria Szarapowa - awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Rosjanka potrzebowała 100 minut aby wygrać z reprezentantką Stanów Zjednoczonych, Bethanie Mattek -Sands 6-3 6-4.

Rosjanka w dobrym stylu powróciła na korty po problemach z barkiem, które wykluczyły jej występ m.in. w ubiegłorocznym US Open i Mistrzostwach WTA. 26-letnia tenisistka rozpoczęła zmagania w sezonie 2014 od awansu do półfinału w Brisbane, gdzie lepsza od niej okazała się Serena Williams.

Spotkanie pierwszej rundy Australian Open zdecydowanie lepiej rozpoczęła rozstawiona z nr 3. Szarapowa. Rosjanka aż dwukrotnie przełamała swoją starszą rywalkę i objęła prowadzenie 4-0. Mattek-Sands udało się odrobić część strat i zbliżyć nieco do ubiegłorocznej półfinalistki tego turnieju (2-4). Maria nie pozwoliła jednak Amerykance na zniwelowanie całego dystansu i bardzo uważnie rozgrywała swoje kolejne gemy serwisowe, wygrywając w konsekwencji pierwszego seta 6-3.

Druga odsłona również rozpoczęła się po myśli faworytki tego spotkania, która objęła prowadzenie 3-1 z przewagą cennego przełamania. 41. obecnie tenisistka świata ani myślała się poddać i wygrała trzy kolejne gemy, odrabiając wszystkie straty (4-3). Decydującym momentem tej odsłony, jak i całego meczu, okazał się gem dziewiąty, w którym Mattek-Sands podarowała niejako Szarapowej swojego gema serwisowego, popełniając podwójny błąd przy break-poincie. Rosjanka nie wypuściła już z rąk takiej okazji i po 100 minutach wykorzystała pierwszą z dwóch piłek meczowych.

W drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open Maria spotka się z Włoszką Karin Knapp, która pokonała dzisiaj Argentynkę Paulę Ormaecheę 6-4 6-2.