AO: Tsonga i del Potro meldują się w 2. rundzie

« powrót | Data publikacji: 14-01-2014 18:22

Jo-Wilfried Tsonga i Juan Martin del Potro zapewnili sobie start w 2. rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Francuz pokonał Filippo Volandriego 7-5 6-3 6-3, natomiast Argentyńczyk wyeliminował Rhyne’a Williamsa w czterech partiach 6-7(1) 6-3 6-4 6-4.

Francuz nie miał większych problemów z odprawieniem włoskiego przeciwnika. Posłał na drugą stronę kortu aż 15 asów serwisowych i wykorzystał 5 z 13 wypracowanych break pointów. Ponadto reprezentant Trójkolorowych dysponował 62-procentową skutecznością pierwszego serwisu i zaliczył 36 winnerów. Pojedynek trwał dokładnie godzinę i 52 minuty.

Del Potro nie miał tak łatwiej przeprawy jak Tsonga. Na przypieczętowanie awansu Argentyńczyk potrzebował ponad 3 godzin spędzonych na korcie i 4 rozegranych setów. Południowoamerykański tenisista zaliczył mniej asów (16-29) i piłek kończących od swojego przeciwnika (46-55), ale popełnił mniej niewymuszonych pomyłek (29-39). Ponadto, „wieża z Tandil” wykorzystała połowę wywalczonych break pointów (4 z 8) i wygrała średnio 3 na 4 akcje przy siatce.

Tsonga w 2. rundzie zagra z Thomazem Belluccim, który wcześniej ograł Juliana Reistera. Niemiec poddał mecz przy wyniku 6-4 3-6 6-7(5). Del Potro natomiast w kolejnym spotkaniu sprawdzi formę Roberta Bautisty. Hiszpan w 1. rundzie okazał się lepszy od Tima Smyczka, wygrywając w trzech prostych setach 6-2 6-2 6-1.