AO: Trzysetowy horror Szarapowej, Rosjanka w trzeciej rundzie

« powrót | Data publikacji: 16-01-2014 05:17

Maria Szarapowa przy ponad 40°C przez 3,5h rywalizowała na korcie z Włoszką Karin Knapp w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Po wykorzystaniu czwartej piłki meczowej Rosjanka wygrała 6-3 4-6 10-8!

Tenisiści już od początku turnieju zmagają się z bardzo wysokimi temperaturami i wykorzystują każdą choćby najkrótszą przerwę aby schłodzić ciało lodem. W cieniu odnotowano już ponad 40°C.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania przebiegał po myśli Szarapowej, która choć na początku straciła własny serwis, to kilka minut później aż dwukrotnie przełamała swoją rywalkę i objęła prowadzenie 5-2. Maria nie miała kłopotów z zamknięciem premierowej odsłony i po 44 minutach wygrała 6-3.

Rosjanka również i drugą odsłonę rozpoczęła bardzo dobrze, odbierając podanie Włoszce już w trzecim gemie (2-1). Niestety nie zdołała potwierdzić tej przewagi własnym podaniem i na tablicy wyników wyświetlił się remis 2-2. Decydującym momentem tej odsłony był dziesiątym gem, w którym 44. tenisistka kobiecego zestawienia "na sucho" przełamała swoją utytułowaną rywalkę i zupełnie niespodziewanie wyrównała stan rywalizacji na 1-1 w setach.

W decydującej odsłonie rozpoczęła się prawdziwa wojna nerwów. Szarapowa dwukrotnie wysuwała się na prowadzenie z przewagą przełamania, jednak Włoszka za każdym razem odrabiała straty i na tablicy wyników wyświetlił się remis 3-3. W siódmym gemie Rosjanka jeszcze raz odebrała podanie swojej niżej notowanej rywalce i kilka minut później przy stanie 5-4 serwowała aby zakończyć całe spotkanie. Trzecia tenisistka świata nie wykorzystała jednak ani jednej z trzech piłek meczowych i ponownie był remis 5-5. Aż do stanu 8-8 nie oglądaliśmy ani jednej straty serwisu, a atmosfera na korcie centralnym w Melbourne robiła się coraz bardziej nerwowa. Maria dopiero w siedemnastym gemie wypracowała sobie trzy okazje na przełamanie i po ostatniej z nich objęła prowadzenie 9-8. Kilka minut później kibice rosyjskiej tenisistki ponownie przeżywali chwile niepewności, kiedy Szarapowa popełniła dwa podwójne błędy i musiała bronić szansy powrotnej dla Knapp. Po zupełnie przypadkowym zagraniu na linię, ubiegłorocznej półfinalistce tego turnieju udało się doprowadzić do stanu równowagi, a dwie piłki później zakończyć całe, trwające 3,5h spotkanie wynikiem 6-3 4-6 10-8! W dzisijeszym meczu obie tenisistki rozegrały aż 236 punktów.

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open Maria zagra z Francuzką Alize Cornet, która również stoczyła dzisiaj trzysetowy bój. Reprezentantka "Trójkolorowych" pokonała Włoszkę Camilę Giorgi 6-3 4-6 6-4