AO: Sensacji nie było, Kasia Piter bez szans

« powrót | Data publikacji: 14-01-2014 18:27

Simona Halep nie pozostawiła cienia wątpliwości i sprowadziła na ziemię reprezentantkę Polski, Katarzynę Piter, eliminując naszą zawodniczkę już w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Mecz bez historii zakończył się gładką porażką 0-6, 1-6 po 53 minutach gry.

Piter fatalnie rozpoczęła wtorkowe spotkanie. Poznanianka mimo prowadzenie 30:15 straciła serwis już przy pierwszej okazji i jak się później okazało był to fatalny omen dla polskiej tenisistki. Katarzyna przegrała sześć kolejnych gemów, nie zdobyła w pierwszym secie ani jednego winnera oraz popełniła aż 13 niewymuszonych błędów.

Nieco lepiej 22-latka rozpoczęła drugą partię. Polka kompletnie nie radziła sobie z serwisami rywalki, jednak zapewniła sobie honorowego gema na początku seta. Kasia Piter grała już nieco (ale tylko nieco) lepiej, choć to i tak nawet w najmniejszym stopniu nie pozwoliło jej zbliżyć się do dobrze dysponowanej Halep. Mecz zakończył się serią pięciu kolejnych gemów po stronie Simony, która wygrała 6-0, 6-1. Co ciekawe, Piter nie wykorzystała dwóch break pointów w siódmej odsłonie drugiego seta, które były następstwem chwilowej, niechlujnej postawy Rumunki.

Z bólem serca trzeba przyznać, iż różnica pomiędzy obiema zawodniczkami na korcie była wręcz gigantyczna. Uderzenia naszej zawodniczki były wyraźnie słabsze i mniej precyzyjne. Piter gorzej poruszała się na korcie i nie miała żadnych atutów by zagrozić rywalce.

Kasia występ w Australian Open może jednak zaliczyć do udanych. Nikt nie oczekiwał od niej wygranej z Simoną Halep, a Polka wypełniła swoje minimum awansując do turnieju głównego. Za udział w kwalifikacjach Piter zagwarantowała sobie 40 punktów w rankingu WTA.