AO: Polish Power poza turniejem

« powrót | Data publikacji: 20-01-2014 08:52

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w 3. rundzie z parą Daniel Nestor/Nenad Zimonjić 4-6 7-6 (5) 3-6 i odpadli z dalszej rywalizacji deblistów podczas tegorocznego Australian Open.

Po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni Nestor i Zimonjić okazali się przeszkodą nie do przejścia dla Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Po ćwierćfinałowej porażce w Sydney, nasi reprezentanci musieli również uznać wyższość Kanadyjczyka i Serba na kortach w Melbourne. Doświadczeni debliści musieli jednak włożyć sporo wysiłku, by wygrać z rozstawioną z numerem 9. polską parą.

W pierwszym secie obie pary dobrze spisywały się przy własnym podaniu. Jedynego breaka w siódmym gemie wywalczyli Kanadyjczyk i Serb. Triumfatorzy zeszłotygodniowej imprezy Apia International zdobytej przewagi nie oddali już do końca partii i wyszli na prowadzenie w meczu 1-0.

W drugiej odsłonie meczu sytuacja na placu gry zmieniała się jak w kalejdoskopie. Nestor i Zimonjić po wywalczeniu breaka w trzecim gemie, byli już jedną nogą w ćwierćfinale. Polacy jednak wrócili z dalekiej podróży i po obronie trzech meczboli, zwyciężyli w tie breaku drugiego seta 7-6 (5).

W trzecim secie obie pary miały swoje szanse na uzyskanie breaka. Więcej szczęścia w tym elemencie gry mieli w poniedziałek Nestor i Zimonjić. Utytułowani debliści przełamali serwis biało-czerwonych w szóstym gemie i tym samym awansowali do 1/4 finału Australian Open.

W meczu, którego stawką będzie awans do półfinału, Kanadyjczyk i Serb zmierzą się z występującymi w turnieju debla z dziką kartą, Alexem Boltem i Andrew Whittingtonem (Australia).