AO: Panfil nie wykorzystał szansy

« powrót | Data publikacji: 08-01-2014 09:36

Grzegorz Panfil niemal w ostatniej chwili otrzymał szansę na grę w kwalifikacjach Australian Open. Polak w drabince eliminacji zastąpił kontuzjowanego Belga Davida Goffina. Przygoda naszego reprezentanta z kortami w Melbourne szybko jednak dobiegła końca. Grzegorz przegrał w 1. rundzie z Włochem Lorenzo Giustino 3-6 6-4 3-6.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem kwalifikacji Australian Open nazwisko Grzegorza Panfila znajdowało się na pierwszym miejscu listy oczekujących na wejście do drabinki głównej. Na szczęście dla zabrzanina tuż przed rozpoczęciem swojego meczu z imprezy wycofał się David Goffin. Belg w kwalifikacjach był rozstawiony z numerem 3. Oznaczało to, że nasz reprezentant w trzystopniowych eliminacjach zagra z mniej wymagającymi rywalami.

Okazało się jednak, że Panfil, który w niedawno zakończonym Pucharze Hopmana pokonał, m.in. Andreasa Seppiego, Milosa Raonicia i urwał seta Jo-Wilfriedowi Tsondze, nie jest w pełni dyspozycji, by powalczyć o awans do turnieju głównego Australian Open.

W pierwszym meczu eliminacji Polak trafił na Włocha Lorenzo Giustino, który w rankingu ATP zajmuje 237. pozycję. Reprezentant Italii lepiej rozpoczął środowe spotkanie, zwyciężając w pierwszym secie 6-3. W drugim nastąpiło przełamanie ze strony Polaka i na tablicy wyników pojawił się remis. W decydującej partii wydarzenia na korcie zmieniały się jak w kalejdoskopie. Na początku seta Panfil przełamał swojego rywala (2-0), ale po chwili Giustino wygrał 4 gemy z rzędu i tego prowadzenia nie oddał już do końca. Ostatecznie tenisista z Półwyspu Apenińskiego odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznych eliminacjach i dalej liczy się w walce o awans do turnieju głównego pierwszej lewy Wielkiego Szlema.