AO: Matka, Frytka i Rosolska poza turniejem miksta

« powrót | Data publikacji: 20-01-2014 09:29

Marcin Matkowski i Kveta Peschke przegrali w 2. rundzie gry mieszanej z obrońcami tytułu, Jarmilą Gajdosovą i Matthew Ebdenem 4-6 6-3 6-10. Z kolei na 1. fazie zmagań swoją przygodę z mikstem zakończyła Alicja Rosolska. W ślady swoich kolegów poszedł również Mariusz Fyrstenberg, który u boku Lisy Raymond ugrał zaledwie 5 gemów w starciu z parą Kristina Mladenović/Daniel Nestor.

Marcin Matkowski i Kveta Peschke po raz szósty z rzędu zdecydowali się na wspólny występ podczas zmagań mikstów w imprezie wielkoszlemowej. W zeszłorocznej edycji Australian Open para polsko-czeska zameldowała się w półfinale. Tym razem Marcin i Kveta odpadli już w 2. rundzie, a ich katami okazali się Jarmila Gajdosova/Matthew Ebden - obrońcy mistrzowskiego tytułu.

W pierwszym secie tenisiści mieli problem z utrzymaniem własnego serwisu. Lepszą skutecznością w tym elemencie rzemiosła tenisowego popisali się jednak reprezentanci gospodarzy i to oni zwyciężyli partię otwarcia 6-4. W drugim secie Polak i Czeszka dwukrotnie przełamali obrońców tytułu i tym samym o losach meczu musiał rozstrzygnąć super tie break. W dodatkowym secie wydarzenia na placu gry zdominowali Gajdosova i Ebden, wygrywając tę partię 10-6.

W trwającym godzinę i 3 minuty spotkaniu obie pary zapisały na swoim koncie po cztery breaki. Gajdosova i Ebden zdobyli w sumie tylko dwa punkty więcej od Matki i Kvety (57-55).

W ostatniej chwili do głównej drabinki gry mieszanej weszła także Alicja Rosolska. Polska deblistka  zagrała u boka Szweda Johana Brunstroma. Ich inauguracyjnymi przeciwnikami byli Chinka Jie Zheng i Amerykanin Scott Lipsky. Alicja i Johan znaleźli się w turnieju, bowiem w ostatniej chwili z rywalizacji wycofali się Eugenie Bouchard i Samuel Groth. Kanadyjka awansowała wczoraj do ćwierćfinału singla i prawdopodobnie z tego powodu zrezygnowała z walki o triumf w grze mieszanej.

Rosolska nie wykorzystała szansy i wraz ze swoim partnerem musieli uznać wyższość pary chińsko-amerykańskiej. W trwającym 61 minut spotkaniu Rosolska i Brunstrom aż pięć razy nie utrzymali własnego podania. Przy serwisie Chinki i reprezentanta Stanów Zjednoczonych udało im się zdobyć dwa breaki, choć mieli 6 szans na przełamanie rywali. Zheng i Lipsky zdobyli w sumie 8 punktów więcej od ''naszego'' miksta (56-48) i zapewnili sobie awans do 2. rundy zmagań w grze mieszanej (6-3 6-4).

W ćwierćfinale miksta nie zagra także partner deblowy Marcina Matkowskiego, Mariusz Fyrstenberg. Polak w duecie z Lisą Raymond przegrali z Kristiną Mladenović i Danielem Nestorem 4-6 1-6. Była to druga porażka Frytki z Kanadyjczykiem w przeciągu kilku godzin. Wcześniej Nestor i Zimonjić wyeliminowali Polish Power w 3. rundzie gry podwójnej.

Mecz pomiędzy Fyrstenbergiem i Raymond a Mladenović i Nestorem trwał zaledwie 43 minuty. W tym czasie para kanadyjsko-francuzka zanotowała cztery breaki, a rywalom nie pozwoliła na wypracowanie ani jednej okazji na przełamanie. Kristina i Daniel popisali się również świetną skutecznością pierwszego i drugiego podania. Ponadto zaserwowali również 5 asów i zapisali na swoim koncie dodatni bilans piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów (33-10).