AO: Majchrzak od zwycięstwa rozpoczął turniej juniorów

« powrót | Data publikacji: 18-01-2014 13:53

Kamil Majchrzak udanie zainaugurował zmagania w juniorskiej edycji Australian Open 2014. Polski tenisista w 1. rundzie pokonał Australijczyka Daniela Guccione 3-6 7-5 6-2.

Kamil Majchrzak jest jedynym naszym reprezentantem, który startuje w juniorskich zmaganiach na kortach w Melbourne. W eliminacjach swoich sił próbował również Mateusz Terczyński, ale musiał w nich uznać wyższość Rosjanina Iliji Wasiljewa (4-6 6-7 (4)).

Kamil Majchrzak po raz pierwszy znalazł się w głównej drabince singla Australian Open. Do tej pory największym sukcesem naszego tenisisty był triumf w grze podwójnej wspólnie z Amerykaninem Martinem Redlickim podczas zeszłorocznego US Open.

W najnowszym rankingu juniorów Polak zajmuje 14. pozycję. W Melbourne Majchrzak został rozstawiony z numerem 9., a na początek zmagań zmierzył się z reprezentantem gospodarzy, Danielem Guccione.

Pierwsza część spotkania została zdominowana przez niżej klasyfikowanego zawodnika. Guccione wygrał pierwszego seta 7-5, a w drugim prowadził już 5-2 i dwie piłki dzieliły go od awansu do drugiej rundy. Wówczas nastąpiło przebudzenie tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego, który wygrał pięć kolejnych gemów i przedłużył swoje szanse na zwycięstwo. Trzeci set został całkowicie zdominowany przez Polaka. Majchrzak w decydującej odsłonie meczu oddał swojemu rywalowi zaledwie dwa gemy.

W drugiej rundzie singla nasz junior zagra z włoskim kwalifikantem Matteo Berrettini. Majchrzak zdecydował się również na start w grze podwójnej. Partnererem Polaka będzie Australijczyk Omar Jasika. Pierwszy mecz w tej specjalności Kamil rozegra w niedzielę. Rywalami piotrkowianina i zawodnika z antypodów będzie duet japoński, Ryotero Matsumura/Makoto Ochi.